Наші в Криму

17.06.2005, 11:06 Переглядів: 2 368
Їхати до моря у відпустку, звичайно, набагато приємніше, ніж у відрядження. Але наша співробітниця Світлана вміє поєднувати корисне з приємним. У Євпаторії вона попрацювала, відпочила і привезла нашим читачам вісточку про кримські ціни..

“Я вирішила традиційно їхати до Сімферополя потягом, - розповідає Світлана. – Проїзд у купе мені коштував 45 гривень. Квитки на  дорогу додому я забронювала ще у Кременчуці. Переплачуєш пару гривень і можеш не хвилюватися”.
За словами Світлани, із Сімферополя через кожні п’ятнадцять хвилин ходять маршрутки до Ялти, Севастополя, Судака, Феодосії та інших улюблених туристами міст. Вирушають вони прямо із залізничного вокзалу. За 9,5 гривень та трохи менше ніж за півтори години Свєта доїхала до місця призначення – у дитячу здравницю колись всесоюзного значення.
При в’їзді у Крим знімається туристичний збір. З організованих туристів – по 10 гривень, з тих, хто вирушив на півострів на власному авто – 15 гривень. Діти віком до 16 років від сплати звільняються.

У Євпаторії закоханим мало місця

Приехав в Евпаторию, обязательно посетите мечеть Джума-Джами, советует Светлана. Это единственная многокупольная мечеть в Европе, памятник мирового значения. В ней проходило коронование всех крымских ханов. Полностью реставрированная мечеть действует и в

“Там дуже багато дітей, так що з малюком  їхати у Євпаторію цікаво, - зазначає наша курортниця, - а от закоханим парам дитячий галас може завадити. На пляжах дуже багато людей у білих халатах. Мені це трохи заважало розслабитися. Та думаю, це ознака належного догляду за дітьми, які відпочивають у таборах”. У першій лінії біля моря розмістилися дитячі оздоровчі табори, санаторії та пансіонати “для дорослих” – у другій-третій лінії. Тож до моря доведеться пройтися. “Я наймала номер у туристично-оздоровчому комплексі “Мрія”, - каже Світлана. – До моря майже півкілометра, але двічі на день відпочиваючих у нашому пансіонаті до пляжу безкоштовно підвозив автобус. Пісок і море чисті. Вода вже прогрілася до 20 градусів. Пляжі для відпочиваючих у пансіонаті безкоштовні. Туристи-дикуни за бажання можуть домовитися з охоронцем про вхід на такий пляж за дві-три гривні”.
За проживання у двомісному номері та харчування тричі на день наша співробітниця платила 90 гривень. “У мене був охайний свіжий номер, зі зручним ліжком, окремим, добре відремонтованим санвузлом та холодильником, - каже Свєта. – Харчування – як у шкільній їдальні, прийнятно, але нічого особливого”.

Міліціонери на кожному кроці

Взагалі у Євпаторії майже немає приватних євро-готельчиків. В основному усі пансіонати збудовані ще за радянських часів. Отож Євпаторія -  місто у радянському стилі. Однак можна поселитися на квартирі або у приватному секторі. Світлана радить  підходити не до маклера (він більше візьме за посередництво), а до таксиста чи продавця у найближчому маленькому магазинчику. У червні за ліжко у квартирі місцеві жителі беруть з курортників приблизно 20 гривень за добу. Квартира “під ключ” – від 100 гривень.
“У Євпаторії дуже багато міліціонерів, - згадує Світлана. – Ледь не на кожному кроці. Слідкують за порядком. А от даішників я не бачила жодного разу!”
Ціни на продукти, а саме на ковбасні вироби, огірки, томати від наших не відрізняються. Пляшка “Оболоні” коштує 2,5 гривні, а “Балтики-3” – 3 гривні. Це в магазині. У кафе ціна стартує від 4 гривень. У Криму куди не кинеш оком – реклама вин “Инкерман”. Мені продукція цієї марки сподобалася.
У цьому році в Євпаторії відкрився новий аквапарк в районі пансіонату “Сонечко”. Квиток на водні атракціони коштує 50 гривень. Варто відвідати старовинну мечеть Джума-Джами, яку збудували у далекому 1552 році. Архітектор – турок Ходжа Синан.
Взагалі, у Євпаторію люди їдуть лікуватися грязями Майнанського озера. “До самолікування варто дуже обережно ставитися, - радить Свєта. – Перед від’їздом отримайте консультацію  лікаря, щоб собі не нашкодити. Обмазуватися грязями на годину не слід.  Вистачить 10-15 хвилин, а по закінченню процедури дві години не можна виходити на вулицю, щоб зберегти цілющий ефект”. Кажуть,  Майнанське озеро лікує від усіх хвороб та підвищує настрій. Тож у Кременчук Світлана повернулася засмагла і весела.

Червневі ціни на житло для відпочиваючих

Основний потік відпочиваючих, які віддують перевагу приватному сектору, очікується з початку липня. Тому поки що пропозиція про здачу житла перевищує попит.
Ліжко в ялтинській квартирі чи будинку можна найняти за 10-15 гривень. Кімнату – за 50-150 гривень. Ціни господарі називають у доларах. Так, за однокімнатну квартиру просять 15-20 у.о., дво-, трикімнатну – від 50 у.о.  Ціна залежить від місця розташування будинку та стану квартири.
В Судаку та Новому Світі кімнату в квартирі чи будинку поки що можна найняти за 25-35 гривень, в кінці липня за ці гроші ви купите лише ліжко-місце. Чим ближче до моря, тим вищі ціни – 40-50 гривень. У приватному пансіонаті місце у кімнаті коштує 35-50 гривень, з харчуванням – 100-120 гривень.
У Феодосії за 50-75 гривень вас розмістять за два квартали від моря, за кімнату доведеться віддати 100-150 гривень. На околиці можна найняти кімнату за 20-30 гривень.
Для тих, хто шукає місце спокійне і недороге, підійде відпочинок у Керчі. Тут за кімнати у приватному секторі та квартири просять від 30 до 50 гривень. (Ціни вказані за добу).

Ціни на пальне
А-98 – 3,80 грн.
А-92 – 3,00-3,20 грн.

Курс долара
Купівля – 5, 00 грн.
Продаж – 5,15 грн.



 
Автор: editor
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх