Комбінезони та черевички для тварин – ось що купляють кременчужани для домашніх улюбленців під час холодів..
Фото: cc-dog.ru
Після відлиги на вулиці знову лютує мороз. Як то кажуть, у таку негоду хороший господар навіть пса на двір не вижене. Однак домашні улюбленці, що «прописалися» у вашій квартирі, все ж таки потребують і свіжого повітря, і, так би мовити, зміни обстановки. Що робити, аби і Бобик був задоволений, і застуду із вулиці не приніс? Ветеринарні лікарі рекомендують одягати тваринок та виводити їх ненадовго на вулицю:
Це більше стосується дрібних гладкошерстних тварин, адже великим собакам така погода не страшна. А невеликих треба одягти у комбінезон, а на лапки – щось на зразок рукавичок, – ділиться із нами Дмитро Васюк, начальник кременчуцької ветлікарні.
Собак будь-яких порід, що стали мамами та вигодовують цуценят, потрібно одягати у комбінезон, аби не застудили щось «по жіночій» лінії.
– Коли грянули перші морози, до нас ішло багато кременчужан – купляли і комбінезони для тварин, і черевички,– розповіли «Телеграфу» в одному із зоомагазинів. – Переважно, одяг брали для маленьких собак – таких порід як йоркширські тер’єри, пуделі, мопси, такси тощо. Також користувались попитом комбінезони для бійцівський собак. Комбінезони, в основному, брали прості – з плащової тканини підшитої хутром. Нині кількість покупців одягу для тварин істотно зменшилася, оскільки ті, хто хотів його придбати, зробили це раніше.
Аби вдягти Шарика і придбати йому і комбінезон, і черевички на лапки, власнику потрібно витратити від 100 до 400 гривень.
Влаштовувати тривалу прогулянку при температурі -10 С0 для свого улюбленця не варто. Втім, якщо йому не сподобається погода, ви це помітите: собака впреться лапами, проситиметься на руки і не йтиме далі. Тоді її варто відразу вести додому. Якщо ж привчите пса ходити у спеціальних черевичках, він зможе погуляти довше. Собака не повинен топтатися на одному місці, прогулянка має бути енергійною. Якщо пес з приватного сектора, то у нього обов’язково повинна бути дерев’яна будка, утеплена зсередени пінопластом, довгий повідок, щоб тварина могла бігати, або вольєр. Турбуватися варто не лише про домашніх тварин, але й про тих, що живуть на підприємствах. Ветлікарі зазначають, що роблять перевірки і дивляться, в яких умовах живуть «шарики».
Як відігріти Бобика
Найуразливіші у собак – лапи, вуха, хвіст. Перші признаки обмороження у тварини такі: ділянки спочатку бліднуть, потім стають рожеві, гарячі, собака поводить себе неспокійно.
Зігрівати тварину потрібно поступово, не можна відразу з морозу купати її у гарячій ванні.
Потихеньку, можна зробити легкий масаж, вкрити ковдрою, звичайно ж так, щоб голова була назовні. Грілку можна покласти через 30-40 хвилин після того, як повернулись із прогулянки. Є спеціальні мазі від обморожування, але потрібно слідкувати, щоб собака її не злизував.
Якщо ж тварина в’яла, відмовляється від їжі, в неї підвищена температура, часте дихання, варто звернутися до ветеринара.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.