28-29 травня у Кременчуцькому державному університеті відбулася ХІІ міжнародна конференція «Біосферно-ноосферні ідеї В. І. Вернадського та еколого-економічні і гуманітарні проблеми розвитку регіонів». Нагадаємо, академік Вернадський – видатний російсько-радянський вчений, започаткував науку біогеохімію, розробив вчення про біосферу та ноосферу. Ви здивуєтесь, але цей видатний вчений зі світовим ім’ям встиг ще і розробити для молодої Радянської Республіки знаменитий план «ГОЭЛРО». Більше того, у 1943-му році він отримав Сталінську премію 1 ступеню. А у 1918-му відмовився прийняти українське громадянство від Скоропадського. Між тим, академік Вернадський мав батьківську садибу саме на Україні, у Великих Шишаках, зовсім поруч із Кременчуком.
Академіка у Кременчуці шанують, в університеті – тим більше. Тож конференція мала бути дуже солідною. Власне, вона такою і була – якщо оцінювати кількість та якість наукових доповідей, підготовлених до заходу. Науковці попрацювали грунтовно. А от президія підвела. Жоден із статусних чиновників, заявлених у складі президії, на відкриття конференції не з’явився. Втім, навряд чи це можна розцінювати, як неповагу до видатного вченого. Просто у п’ятницю, 28 травня, у всіх кременчуцьких школах проходили урочистості з приводу закінчення учбового року. Там чиновники і юрмилися. Зате «Телеграфу» – через відсутність сановників – дісталась величезна збірка наукових робіт, поданих на конференцію. Там є такі цікаві речі про управління регіональною екологічною безпекою та перспективи розвитку економіки Полтавської області в умовах кризи. Читатимемо і розумнішатимемо.
До речі, полтавський гість – пан Губарь, засновник благодійного фонду В. І. Вернадського – пообіцяв на конференції, що зруйновану дощенту садибу Вернадського у Великих Шишаках відбудують. Навіть реконструюють старий сад із яблунями та тополями. І влаштують у цьому симпатичному місці туристичний об’єкт із готелем на 25 місць – щоб народ мандрував рідним краєм із комфортом і підвищував свій культурний рівень. Щоправда, коли це зроблять, невідомо. Сподіваються встигнути до 140-річчя видатного вченого.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.