Оповідь з ілюстраціями про витоки нашого міста створив директор Міського палацу культури Сергій Ситник
13 вересня у міській художній галереї Кременчука відбулася презентація книги митця та директора Міського палацу культури Сергія Ситника «Прадавня легенда», у якій йдеться про історію виникнення нашого міста.
Оригінальна книга «Прадавня легенда» розміром не набагато більша за формат А4, проте її сторінки спеціально адаптували для відвідувачів виставки і розмістили на стендах, тож у кременчужан є можливість ознайомитися з твором у збільшеному вигляді.
Митець Сергій Ситник розповів, що народився він у Грузії, але з 5 років живе у Кременчуці, любить його та надихається ним. Якось він замислився над тим, що давно проживає у місті, але достеменно не знає про його витоки: як з’явився Кременчук, чого його так назвали.
Коли він почав шукати інформацію про це, то дізнався кілька коротких легенд про походження назви «Кременчук», які породжували більше питань, аніж давали відповідей.
Наприклад, що пливли козаки Дніпром повз наше місто, один кричав «Кремінь!», щоб попередити про небезпечні пороги на шляху кораблів, а другий відповідав «Чув!», звідси пішла назва Кременчука. Також існує версія, що колись на місці Кременчука жив козак Кремінь, але про нього мало що відомо.
Але саме ці легенди дали автору поштовх до бачення минульщини – так і виникла ідея створити книгу, у якій за допомогою тексту та ілюстрацій розповісти про появу крем’яних порогів на Дніпрі (як уточнив сам автор, ці пороги ми можемо побачити на річці біля річкового вокзалу) та міста Кременчука. В основі оповіді лежить легенда про створінь вологорів, які застигли посеред Дніпра та стали крем’яними кряжами.
Книга оздоблена авторськими ілюстраціями, а текст у ній викладений одразу трьома мовами: українською, німецькою та англійською.
За словами митця, це лише початок, і книга, яка вийшла – тільки перше видання. Згодом він планує створити та випустити ще кілька таких книжок та створити цілий збірник різноманітних легенд про Кременчук.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.