У Полтаві пройшов 12-й обласний конкурс «Студент року-2010». У номінації «Кращий студент-науковець» перше місце виборола кременчужанка Тетяна Нечипоренко – студентка Кременчуцького національного університету, магістр кафедри екології факультету природничих наук. Вона представила на конкурс наукову роботу «Дослідження процесу переробки відходів сільськогосподарського виробництва в адсорбент для рафінування соняшникової олії».
«ТелеграфЪ» зацікавився, які ж відходи сільгоспвиробництва можна використати як адсорбент для очищення соняшникової олії від домішків? Доцент Бездєнєжних – науковий керівник Тетяни – розповіла, що дівчина тривалий час досліджувала можливості використання в якості адсорбенту відпрацьовані качани кукурудзи (ті, з яких вже вибили зерно). Спеціальна методика обробки дозволяє перетворити кукурудзяні качани на досить ефективний адсорбент. І не просто ефективний, а ще й дешевий! За підрахунками науковців, кілограм такого кукурудзяного адсорбенту коштуватиме близько 80 копійок. Погодьтесь, ціна дуже симпатична. Тим більше, за нинішньої інфляції. В принципі, наукові розробки студентки могли би стати у пригоді виробникам соняшникової олії в регіоні – адже нині виробники закуповують досить дорогі імпортні адсорбенти – що, у свою чергу, позначається на собівартості олії.
До речі, кременчуцькі науковці з’ясували, що ефективним і недорогим адсорбентом для рафінування соняшникової олії може також стати лушпиння соняшникового насіння та навіть лушпиння грецьких горіхів.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.