У Полтаві поклали початок Карнавалу гумору. У подальшому його планують зробити щорічним. Це свято, як аналог одеської гуморини, впровадила місцева влада. Чиновники кажуть, що пішли на це, аби розвеселити людей та відволікти їх від буденності.
Перший в історії міста карнавал розпочався першого квітня святковою карнавальною ходою вулицями Полтави. Близько тисячі людей - команди КВК, студенти, учні шкіл мистецтв, учасники самодіяльних колективів у яскравих карнавальних костюмах пройшлися від Центрального корпусного парку до Театральної площі, далі - до парку відпочинку 'Перемога'.
У день народження видатного земляка Миколи Гоголя, основним вбранням учасників дійства стали костюми гоголівських персонажів. Яскраві розважальні програми тривали до пізнього вечора. У рамках святкування відбулися театралізовані шоу 'Козацькі розваги' і 'Бої подушками'.
Крім того, у рамках свята проходили змагання ролерів, учасників екстремальних видів спорту - велоекстремістів, скейтбордистів, картингістів.
1 квітня у Полтаві також відкрився міжнародний конкурс карикатур 'Карлюка' у місцевій галереї мистецтв. На виставці представлені роботи провідних карикатуристів з України, Росії, країн Європейського Союзу. Провідною темою 'Карлюки' її організатори визначили світ Миколи Гоголя з його невід'ємними вибуховими гумором і сатирою.
До речі, походження свята дурня досі залишається неясним. По суті, ніхто не знає, де, коли й чому його стали відзначати. Відомо, що згадування про «День Всіх Дурнів» (як він спочатку називався) з'явилися в Європі в пізнє Середньовіччя. День дурня був народним святом, і знать рідко в ньому брала участь. Єдине, що ясно, так це те, що традиція відзначання дня, присвяченого дурню, має прадавнє коріння
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.