Вишукане – бо зійшлося, щоб делікатно випити китайського чаю, з’їсти теплий салат та послухати джаз. А це набагато складніше, ніж ковтнути горілки та дружно погорлати «Владимирский централ». До того ж, вишукане товариство не просто слухало джазові композиції, а дві години поспіль отримувало естетське задоволення від «Поезії кохання у блюзових тонах». Оригінальна ідея такого творчого вечора належить Наталі Лещенко – вокалістці кременчуцького джаз-бенду «Apple Jam». Пані Наталія розповіла «Телеграфу», що воліла не лише долучити кременчужан до мистецтва джазу, а й ознайомити їх з любовною лірикою місцевих поетів.
Тож ролі впродовж творчого вечора джазу та поезії розподілилися так. Пані Наталія співала – дуже і дуже якісно. Полтавський саксофоніст Юрій Лимарь блискуче імпровізував. Відома кременчуцька піаністка та композитор Марина Пиримшоєва видавала не менш ефектні імпровізації на клавішних. А бас-гітарист Дмитро Матвєєв та ударник Олег Мокрий вправно розставляли акценти у запропонованих публіці джазових композиціях. Публіка мліла і делікатно споживала легкі закуски.
А поети читали вірші про кохання. Олександр Черепанов – відомий кременчуцький художник та автор збірки поезій «Разноцветные стихи» – читав вірші про кохання до власної дружини – «негромкое, без театра и без сцен». Від нього ми також дізналися, що «все стихи о любви написаны – может, кровью, а может – слезой!».
Потім на сцені з’явилася відома кременчуцька поетеса, член творчого об’єднання «Славутич» Любов Димченко. Сумна жінка у чорному читала вірші про те, що хоче «любити красиво». І благала в риму: «Только мне скажи, что ты сейчас ничей!».
І, нарешті, молодий кременчуцький автор і педагог Андрій Ляшенко прочитав вірші про «ніжні рученята» своєї коханої та зазначив, що «без тебе я – літак без крил!» Ми прямо засумували – ну що ж це таке? Суцільні драми на любовному підгрунті! От і молодий талановитий автор почуває себе безкрилим... Такою, власне, почуває себе і вся українська авіація...
Від невеселих роздумів про долю авіації та молодих поетів нас відволікла пані Наталія. Вона дуже ніжно заспівала старовинний російський романс. Це було так класно. У затишному залі мерехтіли декоративні свічки, приємно пахло коханням і кавою, і жінка у білій горжетці ніжно співала: «Не уходи, побудь со мною!» А ми що? Ми з радістю. Виходити з цієї царини джазу та високого кохання на бридкі та слизькі кременчуцькі вулиці абсолютно не хотілося. Така вона – могутня сила мистецтва.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.