Щодня в соціальних мережах з'являються тисячі улесливих або образливих коментарів про українських політиків. Вони допомагають сформувати певний образ політичного діяча чи партії у віртуальному світі. Хто пише ці дописи?
Під час парламентської кампанії журналіст «Слідства.Інфо» Василь Бідун влаштувався на роботу в офіс однієї столичної ботоферми – «агенції», яка пише проплачені коментарі в інтересах замовника. Там він познайомився із ботозакуліссям українського політикуму.
Основна рушійна сила «ботоферм» - люди, які безпосередньо створюють фейковий акаунти і від їх імені масово залишають коментарі в соцмережах. Щоденна норма бота - 300 коментарів. Зарплата - 9 тисяч за місяць.
Бідун мав створювати між фейковими акаунтами дискусії, в яких перемагав би прихильник певної партії, а головним його завданням була атака на головних політичних суперників партії.
Як працюють ботоферми, хто намагається створити викривлену реальність для українського виборця, масштаби сірого ринку та вартість послуг інтернет-ботів – дивіться у новому фільмі-розслідування «Я-бот».
Фільм-розслідування «Я-бот» — спільний проєкт hromadske.ua та Слідство.Інфо:
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.