Один із зразків мав ознаки патогенної мікрофлори
Аня та її науковий керівник пані Сьомик
Хто хоч раз не купував, повертаючись пізно ввечері з роботи, пакунок із пельменями? Анна Дмитрук – кременчужанка, учениця 25-го колегіуму, член Малої академії наук, вирішила перевірити якість трьох груп пельменів, які можна придбати у роздрібній торгівлі. Зразки обирали за вартістю – дорогі пельмені, середня ціна та дешевий товар. Десятикласниця займалася дослідженнями під керівництвом професора Нікіфорова (КрНУ) та вчителя-методиста пані Сьомик. Дослідження проводились в лабораторіях Кременчуцького національного університету (КрНУ). Для роботи зі зразками фаршу застосовувався мікроскоп «Биолам Р-15».
28 грудня школярка захищатиме свою науково-дослідницьку роботу на 21 Всеукраїнському конкурсі наукових робіт Малої академії наук України. Перший етап конкурсу пройде у Кременчуці.
Ось пельмені. А де в них м’ясо?
«ТелеграфЪ» дізнався про дослідження раніше – нас зацікавила прикладна «пельменна» тематика, адже «війна-війною, а обід – за розкладом».
До офіційного захисту роботи Анна та її науковий керівник змогли лише зазначити, що у зразках фаршу виявлені жирові клітини (у значній кількості), хрящова сполучна тканина, соєвий білок, крохмаль, продукти рослинного походження, рослинна олія низької якості. М’язові ж волокна м’яса знайдені у незначній кількості.
Крім того, один із зразків мав ознаки патогенної мікрофлори. Щира Аня зізналася, що на початку експерименту купила пельмені трьох сортів і десяток зварила та з’їла. Нині, після проведення експерименту, дуже шкодує, що їла їх. Аня засмучена – каже, що пельмені – найпопулярніша їжа серед студентів, що ж тепер їсти, коли станеш студентом?
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.