Мешканці приватного сектору можуть безкоштовно перевірити воду із своїх колодязів

11.06.2010, 13:22 Переглядів: 6 036
Раніше грошей за перевірку води на вміст нітратів не брали лише з вагітних жінок..

Для мешканців приватного сектору, гарна новина – цього року вони можуть безкоштовно перевірити воду із своїх колодязів на вміст нітратів. Раніше грошей за цю послугу не брали лише з вагітних жінок. 

– Для вагітних ця послуга давно вже безкоштовна. Тепер воду на нітрати можуть перевірити і мешканці приватного сектору. Однак, якщо вони хочуть мати більш детальний аналіз, по багатьох показниках, то це вже платно, – пояснює Микола Закіпний, керівник відділення комунальної гігієни санстанції Кременчука.

У лабораторії санстанції зазначають, що якщо досліджувати воду більше ніж на 20 показників, то вартість складе 600-700 гривень, оскільки це найдорожчий аналіз. Хоча можна зробити і дешевший, наприклад, на 10-12 показників. Він коштуватиме трохи менше – 150 гривень. Однак самі мешканці не поспішають дізнаватись за гроші, що ж вони п’ють із криниць. 

– До нас звертаються одиниці, тоді як колодязів у приватному секторі – 5-6 тисяч. Колись ми хотіли перевірити у них воду, однак на це б пішло 10 років, – каже санлікар.

Пан Закіпний додав, що у будь-якому випадку не радить давати дітям воду із колодязів, адже у Кременчуці вона не дуже гарна, оскільки залягає близько до поверхні. Бували випадки, коли попивши «нітратної» водички, діти опинялись у лікарні.

– Гарної колодязної води у Кременчуці немає. Трохи краща ситуація на Молодіжному та у нагірній частині, бо там більша глибина. А у Крюкові, Занасипі та у центрі вода погана. Проте це все відносно, адже поруч може бути якийсь забруднюючий фактор, накшкалт смітника, який псуватиме воду.

Поміж тим самі санлікарі зізнаються, навіть зроблені аналізи води – не панацея. Адже сьогодні висновки позитивні, а завтра полив дощик і «нагнав» у криницю нітратів. До того ж, аналізи показують лише вміст певних речовин (заліза, марганцю, нітратів тощо).

Однак, якщо перевищення немає, це не означає що вода безпечна. Наприклад, залізо може утворювати небезпечні сполуки, а в аналізі цього видно не буде. До речі, якщо ви виявите, що нітратів у вашій криниці забагато, ви не зможете від них позбавитись, доведеться користуватись привозною.

– Можу сказати, що вода з-під крана, очищена за допомогою фільтрів, набагато безпечніша за колодязну, принаймні, у Кременчуці, – підсумував пан Закіпний.



 
Автор: yaremko
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 45 від 7 листопада 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх