Перше вересня – один із найврожайніших днів у квіткарів. Цього дня на них «налітає» ціла юрба батьків із школярами, які моментально розкупляють «гіркі» осінні квіти. Через такий попит, ціни на них зростають на 10-20%. Однак і після свята квіткарі не поспішають їх знижувати. «Айстр та жоржин цього року майже немає, – розповідає Олена, яка сама вирощує квіти. – А до кінця вересня і ті відійдуть. Із квітів, що вирощуються не в теплиці, залишаться хіба що хризантеми. Тож навіщо ми будемо «збивати» ціни? У нас вони і так невеликі, цілий букет – три гривні, а у перекупників одна айстра по гривні»
Квіти, що вирощуються у теплицях, далі потрохи дорожчатимуть. Фахівці це пов’язують із похолоданнями та початком опалювального сезону. Адже комунальні послуги зараз коштують чимало. А от деякі «іноземні» квіти можуть трохи впасти у ціні.
«Зараз на ринку Колумбійська гвоздика, однак незабаром має з’явитись квітка з Туреччини, вона зазвичай трохи дешевша. Тож ціна на гвоздику на 50 копійок-гривню може зменшитись», – розповідає продавець Павло.
«Королева квітів» – троянда, зараз на ринку коштує від 5 до 15 гривень за штуку. Однак місцевих квітів на ринку зовсім не багато. «Перед першим вересня більшість вирізають на продаж, тож місцевих троянд залишається небагато і вони дорожчатимуть. Тому ми переважно закупляємо їх у Києві та Дніпропетровську. По чому будуть квіти восени, залежитиме від оптовиків»,-зазначила продавець Тетяна, яка вже багато років продає кременчужанам квіти.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.