У червні місто заполонили діжки з квасом, що виготовляють у Світловодську. Квас – чи не найдешевший напій, яким у нашому місті можна втамувати спрагу у спеку. Невеличкий стакан вам продадуть за гривню, великий – за 2,25, а літр придбаєте за чотири. Але, хоча біля діжок із квасом покупці і є, люди частенько скаржаться на те, що квасок щось не дуже добре смакує:
– Та от купила спробувати, яке воно? Так пити захотілося, поки йшла, – ділиться з нами кременчужанка Тетяна. – А воно ніяке, водичка. Може не добродив?.. Однак усе ж найдешевше – ось я за гривню невеличкий стакан взяла, і пити вже не хочу. А так, де я води куплю задешево в місті? А те, що нарешті поставили поруч нормальний смітник, у який можна кидати використані стакани, – це добре…
– Фу, яка бридота, – кривиться пані Ірина, виливаючи квас під дерево. – Не повірите, я тільки-но повернулася на батьківщину зі Штатів. Йду з дитиною, пити захотілося, вирішила спробувати. Один ковток зробила – більше не хочу! Піду мінералки чи кока-коли якоїсь куплю.
– А мені начебто нічого, – каже пані Галина, що п’є квас поруч. – Кислувате таке, легеньке…Але після нього чомусь іще більше пити хочеться.
– Минулого року квас був кращий, – діляться із нами продавці. – Це всі кажуть, й ми відчуваємо. Хтозна, як його роблять...
– А ви його самі ризикуєте пити?
– Так, п’ємо, як і ви – цілий день без води ж не зможеш...
У санстанції, яка кожного року перевіряє, чи відповідає квас нормам, кажуть, що цього року такі перевірки робили вже двічі. Із напоєм усе гаразд – кременчужани можуть куштувати його і не хвилюватися.
До речі, маленьку пляшку непоганого за смаком кваску можна купити й у кіоску чи магазині. Коштує він по-різному – то дві гривні, то три, то 3,50. Якщо вам не до смаку квас та різні солодкі напої, які, хоч і коштують менше двох гривень, та спрагу не втамовують, купуйте мінералку. Як правило, та, що стоїть у холодильниках, коштує щонайменше гривні три.
– Якби ми у холодильник дешеву ставили, у нас би ніхто її не купував, – каже продавець магазину, що на Молодіжному.
Нам вдалося знайти невеличку пляшку мінеральної води за 1,35 гривні, у тому ж магазині на Молодіжному. Якщо ж вирішите купити щось у кіоску в центрі, то таких низьких цін не знайдете – за живильну вологу доведеться дорого платити.
Завідувачка відділом гігієни харчування міської санстанції Наталія Прокопенко нагадує: на місці продажу квасу обов’язково має бути посвідчення про якість напою, продавець повинен бути одягнений у білий халат, мати санкнижку. Стаканчики для пиття – тільки одноразові, а поруч із діжкою – ємність для збору сміття.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.