Міністерство освіти і науки України ухвалило Концепцію розвитку англійської мови в університетах. Згідно цього документу, володіння англійською на рівні не менш як В1* стане обов’язковою умовою для вступу на бакалаврат, а В2* – для випуску. Також планують частину профільних дисциплін зробити англомовними та запровадити обов’язкове ЗНО з іноземної мови після бакалаврату.
Володіння англійською мовою зробить молодих українців більш конкурентоспроможними на ринку праці. Справа в тому, що економічний розвиток країн дуже залежить від знання громадянами англійської мови. Зараз в усіх сферах – наукових, економічних – йде спілкування англійською, а тому зростає важливість знання цієї мови фахівцями усіх галузей.
На сьогодні за рівнем знань англійської Україна посідає 28 місце з 32 серед не англомовних країн Європи. Як вважають у МОН, українці втрачають свій потенціал через те, що наші фахівці не знають англійської мови. А тому пропонують наступні кроки для покращення ситуації.
Однією з основних проблем англійської в університетах є різний рівень, з яким у виші потрапляють вступники. Це шкодить як студентам з низьким рівнем, які не встигають за програмою й не можуть нормально її засвоювати, так і сильним студентам, які страждають від політики «орієнтації на слабшого».
Тому передбачається, що до 2023 року рівень володіння англійською на рівні В1 буде обов’язковою умовою під час вступу на бакалавра, а отже, усі абітурієнти мають оволодіти мовою на відповідному рівні.
Обов'язковою вимогою також стане те, що для отримання диплому випускник бакалаврату, незалежно від спеціальності, мусить засвоїти іноземну мову на рівні В1+. А для старших рівнів – магістри та доктори філософії з академічним компонентом - обов’язковим буде рівень В2.
Щоб перевіряти, чого досягли студенти під час навчання, протягом найближчих 5-7 років планується ввести єдиний вихідний (кваліфікаційний) іспит з англійської мови для всіх студентів бакалаврату. Точно так перевірятимуть і магістрів.
*Рівень B1 – користувач має розуміти основний зміст чіткого нормативного мовлення на теми, близькі і часто вживані на роботі, у навчанні, під час дозвілля тощо. Може вирішити більшість проблем під час перебування у країні, мова якої вивчається. Може просто і зв'язано висловитись на знайомі теми або теми особистих інтересів. Може описати досвід, події, сподівання, мрії тощо.
*Рівень B2 – користувач має розуміти основні ідеї тексту як на конкретну, так і на абстрактну тему, у тому числі й дискусії за фахом. Може вільно спілкуватися з носіями мови. Може чітко, детально висловитись на широке коло тем, виражати свою думку з певної проблеми, наводячи різноманітні аргументи за і проти.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.