2 листопада міністр освіти України Дмитро Табачник презентував українцям нові правила вступу до вишів. Вони мають зробити вступну кампанію більш комфортною та доступною для всіх.
Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник запевнив, що умови вступу до вищих навчальних закладів у 2011 році враховують усі пропозиції та зауваження, що надійшли після їх громадського обговорення. Умови затверджені наказом Міносвіти від 19 жовтня 2010 року №961. Залишилось незмінним положення про врахування при вступі середнього бала атестата.
Найголовнішими ж положеннями Умов є наступні:
– абітурієнтам надано право подавати сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (або його дублікат), виданий у будь-який рік, починаючи з 2008-го;
– абітурієнти, що закінчили школи у 2007 році і раніше також можуть стати студентами як заочної, так і денної форми навчання (за результатами зовнішнього незалежного оцінювання або за результатами вступних екзаменів);
– прийом заяв та документів від абітурієнтів розпочинається першого і закінчується 31 липня для тих, хто подає сертифікати зовнішнього оцінювання, 22 липня для тих, хто здає вступні іспити і 17-го – для тих, хто проходитиме творчі конкурси;
– при вступі на навчання на рівень бакалавра абітурієнт має подати сертифікат (або здати іспит) з трьох визначених Міносвіти предметів (два обов‘язкові і один вступник обере сам із двох запропонованих, якщо інше не передбачене правилами вступу у конкретний ВНЗ).
Хто матиме «бонуси»?
50, 30 та 20 балів отримуватимуть призери (1, 2, 3 місця відповідно) останніх етапів олімпіад та конкурсів Малої академії наук. Проте додаватимуться вони лише у тому випадку, якщо вступник вибрав спеціальність того ж профілю, за яким переміг, будучи школярем.
20 балів отримуватимуть абітурієнти, що отримали загальну середню освіту в училищах, коледжах, технікумах (якщо вони вступають на природничо-математичні та інженерно-технічні напрями).
20 балів отримають випускники підготовчих курсів вишу, якщо абітурієнти вступатимуть у цей самий заклад (і в той самий рік). Термін навчання має бути не меншим 150 годин.
Хочеш бути магістром – вчи іноземну!
Для вступників на рівень магістра на основі освіти бакалавра чи спеціаліста став обов’язковим іспит з іноземної мови. Ця ініціатива належить Спілці ректорів України. На їх переконання та думку міністра освіти, магістр має володіти хоча б однією іноземною мовою.
За словами директора Кременчуцького інституту ДУЕП Петра Сокуренка, найголовніші зміни полягають у тому, що прийом документів буде тривати не два тижні, як було минулого разу, а цілий місяць (із 1 по 31 липня). Вже вказаний перелік предметів, за якими абітурієнтам необхідно мати сертифікати. І він єдиний для усієї України. Раніше ж виші самі визначали, з яких предметів мають бути сертифікати. Іноді це було не дуже коректно.
– Тепер в Умовах вже не вказується, що за профільними дисциплінами мінімальний бал має бути 140, – каже пан Сокуренко. – Я думаю це викликано тим, що в цьому році до 40% зменшується кількість випускників. Кожен виш сам визначатиме рівень прохідних балів. Також Міносвіти повернулося до важливості підготовки до тестування – підвищили роль підготовчих відділень.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.