- Валерію Сергійовичу, хто відповідає за правильність виставлення оцінок в атестатах та свідоцтвах?
- Відповідає керівник навчального закладу, бо він ставить свій підпис і печатку. Контроль лежить на відділі освіти. Уявіть собі, якщо в нас майже 700 одинадцятикласників і майже 1200 дев’ятикласників, то інспектор перевірити все не може фізично. Тим більше, коли документи про освіту виписуються в останні три-чотири дні…Коли я працював директором, то перевіряв таким чином. Брав вкладку до свідоцтва чи атестата. Класний керівник читав із журналу реєстрації оцінки учнів. Якщо помилок не було, я ставив свій підпис.
- У школі номер 19 міліція виявила чотири свідоцтва, видані в 2004 році, оцінки в яких не відповідають дійсності. Ситуація може повторитися в будь-якій школі.
- Якщо вкладку виписує людина, коли в неї тридцять атестатів чи свідоцтв, технічні помилки можуть бути. Були випадки, коли автоматично переписували половину оцінок однієї дитини, а половину – іншої, прізвище якої поряд у списку. Або коли, скажімо, ставили оцінку “три”, а в дужках писали “добре”. Це механічні помилки.
- Я так розумію, що про минулорічний факт у 19-й школі вам, як посадовій особі, відомо. Чи вжиті якісь заходи?
- Перепрошую, але офіційного документа в мене не було. Коли буде, тоді й вживатимуться заходи.
- Що вам заважало, скажімо, самому перевірити факт?
- До мене ніхто не звертався.
- Правоохоронці вам не ставили запитань?
- З правоохоронцями була бесіда. Але це – бесіда, розмова… Тому офіційно коментувати щось важко…
- Що ви зробили, аби виправити ситуацію, видати нові свідоцтва?
- Ще раз кажу: ніхто офіційно не звертався! Наскільки я знаю, була перевірка правоохоронних органів. Зараз я чекаю, доки надійде офіційний документ.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.