Сьогодні у світі відзначають День боротьби з цією хворобою
Сьогодні у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. Завідуюча кременчуцьким міським кабінетом «Довіра» лікар-інфекціоніст Наталія Холодюк звернулась до наших читачів.
В Кременчуці буде організовано ряд заходів, які дадуть можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції. Розуміючи цю проблему, знаючи шлях передачі, усвідомлюючи сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – кожна людина зможе за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я, здоров’я інших та ставитися до людей із цим статусом відверто з повагою та розумінням. Адже страх дискримінації стають основним бар’єром, що заважає людям звернутись за тестуванням на ВІЛ, та в разі необхідності отримати лікування.
За період спостереження з 1987 року та станом на 1.10.2014 року в місті Кременчуці зареєстровано
531 випадок ВІЛ-інфекції, із них
156 осіб у стадії СНІДу
76 осіб померло від СНІДу.
На облік з приводу ВІЛ-інфекції за 9 місяців 2014 року стало
38 осіб, із них
19 в стадії СНІДу
11 осіб померло від СНІДу.
Станом на 01.10.2014 року 24 дитини, народжених від ВІЛ-інфікованих матерів, знаходяться на диспансерному обліку. Із них 6 дітей з ВІЛ-інфекцією.
У Кременчуці допомога ВІЛ-інфікованим надається в міському кабінеті «Довіра» в Третій міській лікарні. Пацієнти можуть отримати консультацію лікаря-інфекціоніста, психолога з дотриманням умов конфіденційності персональних даних, у тому числі даних про стан здоров’я. Також хворі отримують спеціалізовану медичну допомогу, високоактивну антиретровірусну терапію (ВААРТ), мають доступ до безкоштовних імунологічних, вірусологічних та клінічних обстежень.
Станом на 01.10.2014 року в кабінеті «Довіра» перебуває на обліку
320 осіб з ВІЛ-інфекцією, із них
79 зі СНІДом,
126 осіб отримують лікування (ВААРТ).
За віковою структурою переважають люди до 40 років.
14,5% - 20–30 років – 46 осіб (28 жінок, 18 чоловіків)
53% - 31–40 років – 171 осіб (80 жінок, 91 чоловік)
25% - 41 рік і старше – 81 особа (41 жінка, 40 чоловіків).
Ще одним напрямком роботи кабінету «Довіра» є профілактичний. На сьогоднішній день у місті Кременчуці доступне безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, завдяки тому, що міськвиконкомом виділені кошти на тест-системи.
За 9 місяців 2014 року в лікарні міста для обстеження на ВІЛ-інфекцію звернулося 11213 осіб. При обстеженні виявлено 42 позитивних результатів.
При бажанні пройти обстеження на ВІЛ-інфекцію достатньо звернутися до кабінету «Довіра» або в кабінет інфекційних захворювань за місцем проживання.
Говорячи про надання допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію, ще раз хочу наголосити на подоланні упереджденого відношення у суспільстві до ВІЛ-інфікованих.
Одна пацієнтка сказала: «Я заздрю хворому на рак, бо він може говорити про свою хворобу….»
Часто замовчування проблеми може бути фатальним, для хворого – смерть, для суспільства – розповсюдження інфекції.
Крім того, Всесвітній день боротьбі зі СНІДом дає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку – міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.