Аби не пересмажитися на сонці, треба насамперед мати почуття міри. Втім, крім цієї основної заповіді є ще кілька пересторог. Про них нам розповіла головний лікар шкірно-венеричного диспансеру Ірина Федько.
“Останнім часом ми спостерігаємо, що сонячне опромінення негативно впливає на шкіру. Воно викликає не лише опік, а й алергічну реакцію з усіма явищами інтоксикації. Уражена опіком шкіра насичує кров токсинами і отруює організм. Таке спостерігається і при сонячних опіках. Це називається фототоксична реакція, для якої властиві почервоніння, пухирі, висипи, явище загальної інтоксикації. Коли бачиш людину, яка спеклася на сонці, згадується прислів’я: “У вареного рака всі проблеми позаду”. Це вже опік І-ІІ ступенів. Хворого нудить, лихоманить, у нього болить голова, інколи може бути блювота і втрата свідомості. Оце і є звичайна інтоксикація”.
Алкоголіків сонце не терпить: у них від нього на обличчі з’являються величезні пухирі та плями. Про це нам теж розповіла Ірина Семенівна: “Є таке захворювання, як шкірна порфирія. Частіше за все на неї страждають особи, які зловживають алкоголем і мають уражену печінку чи нирки. Тільки-но починається спека, такі люди починають звертатися до диспансеру.”
Якщо приймаєш бісептол, на пляж краще не йти. Принаймні головна лікарка каже, що слід обережно ставитися до сонця тим, хто приймає медикаменти: “Інакше може виникнути тяжка алергічна реакція. До небезпечних препаратів належить тетрациклінова група, сульфаніламідні препарати, ібупрофен, бруфен”.
Патології, спровоковані сонцем. Хто чув про “червоний вовчак”, той розуміє, що це за страшна невиліковна хвороба: спочатку висипи на шкірі волосяної частини голови, потім – враження суглобів, нирок, серцевого м’язу. Пані Федько каже, що їй доводилося бачити кількох дівчат, хворих на “червоний вовчак”. Першим поштовхом було те, що дитина спеклася на сонці. Ця тяжка системна патологія провокується надмірним перебуванням на сонці.
“На наших пляжах можна придбати все, що завгодно”, - каже Ірина Семенівна. - У брудному піску – і коросту, і лишай, і грибкові захворювання. У воді – лептоспіроз (пацюки і личинки). А безпосередньо на сонці може виникнути і екзема, і сонячна почесуха, і кон’юктивіт (очі), і хейліт (губи), і багато інших захворювань.
Отож, сонцем треба користуватися дуже дозовано. З ним краще бути на “ВИ”! Сонячні спалахи, вибухи, радіоактивність, метеофактори в комплексі мають дуже сильний вплив на здорову людину, а на хвору тим більше”.
Здається є мало людей, які б добровільно хотіли випробувати на собі всі бридкі симптоми, про які розповіла Ірина Семенівна. Отож слухатимемося її порад: щоб набрати красивого бронзового відтінку шкіри (а не придбати пухирі а потім облазити) слід засмагати лише до 10 ранку і після 16 – увечері.
“До опікового відділення у Кременчуці цього року вже потрапило п’ятеро людей із сонячними опіками, які потребували стаціонарного лікування антибіотиками. Серед них – восьмирічна дитина з опіками плечей та тулуба, що мають властивості термічних опіків”.
(За даними головного лікаря опікового відділення Захара Гольберта)
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.