“Якщо влітку на лісовій галявині вас розшукають комарі…” – не чекайте, доки вкусять, а діставайте репелент – мазь або крем, що захистить від кровопивць.
Слина комара, що виділяється при укусі – сильний алерген. Дехто відмучився в дитинстві: дослідженнями встановлено, що до комариних укусів виробляється імунітет, як до вітрянки. Але треба отримати не менш ніж сто укусів, стверджують вчені. Якщо імунітет ще не сформувався, а людина за короткий період (скажімо, місяць) отримала десятки укусів, реакція може бути серйозною: пухирі з голови до ніг та сильне свербіння.
Комарі є переносниками малярії. В основному, цю хворобу в Україну “завозять” туристи з країн з тропічним кліматом. За даними відділення медичної паразитології Кременчуцької міськСЕС, на Полтавщині в 2001-2004 роках зареєстровано п’ять випадків “імпортної” малярії, в тому числі два випадки в Кременчуці – з країни С’єрра-Леоне. Відтак комарі, в яких може розвитися збудник малярії і котрі здатні йго перенести, є і в рідній Україні, стверджують інфекціоністи. Для цього потрібні умови: температура повітря понад 30 градусів протягом десяти днів, що в Україні уже не рідкість. Симптоми малярії (нападоподібні підвищення температури тіла, збільшення печінки, селезінки) інколи з’являються лише на 28-33 день після інфікування. Лікарі радять вчасно звертатися за медичною допомогою, а туристам, які побували в тропіках, здати аналізи на малярію.
Наразі ветеринарна служба Кременчука та міська СЕС попереджують про іншу серйозну небезпеку, яку переносять комарі від кішок і собак: дирофіляріоз. На початку травня до медиків звернувся чоловік з ознаками алергічної реакції і рожевою ниткоподібною стежкою в області шкіри живота довжиною 12 см. Причина – гельмінт (глист), що знаходився під шкірою. Паразита видалили хірургічним шляхом. Зараження відбувається через місце укусу комара. Личинки циркулюють у крові. Можуть уражатися серце, легені, нирки, печінка, м’язи – буквально всі органи. Серйозні ураження призводять до смерті. Лікування ефективне лише на ранній стадії хвороби. Ветеринарна служба радитиь обстежити домашніх улюбленців на дирофіляріоз, аби убезпечити і себе, і їх.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.