Деякі з нас поводяться спокійно, інші починають тиснути, буквально «лягають» на людину, яка стоїть попереду. Чому так?
Тетяна Ребеко, юнгіанський аналітик:
– Цікаво, що штовханина у черзі найчастіше відбувається не в «хвості», а ближче до початку, коли омріяне віконце каси зовсім поруч. Цей механізм описав німець Курт Левін: чим ближче мета, тім важче нам стримуватися та поводитись адекватно. Нестерпним стає будь-яка перешкода. Цілком очевидно, що штовхатися, «лягати на спину», демонструвати своє незадоволення та агресію притаманно людям з низьким рівнем самоконтролю. Більш виважені, дорослі особистості набагато спокійніше сприймають вимушене перебування у черзі.
Юрій Фролов, психотерапевт:
– Черга дратує не лише тим, що у ній ми витрачаємо дорогоцінний час. Ще більше ми потерпаємо від відчуття того, що нас, як особистість, «стерли», перемішали з натовпом та позбавили індивідуальності. Таке відчуття «уравніловки» було найбільше притаманне величезним чергам часів соціалізму. Щоб зберегти себе та свій спокій, спробуйте відсторонитися від ситуації, наприклад, відійдіть на крок у бік та чекайте своєї черги на такій відстані.
Катерина Дубовська, соціальний психолог:
– Штовхається у черзі людина, яка сприймає інших лише, як неприємну перешкоду на шляху до мети. Такі люди відверто дратуються та намагаються будь-яким чином знищити перешкоду. До речі, наша поведінка у черзі співпадає з тим, як ми взагалі звикли поводитись у житті. Крім того, кожен з нас має власне уявлення про особисту територію, на яку не повинні заступати сторонні. Якщо її кордони порушують, ми відчуваємо сильний дискомфорт. Щоб вирішити проблему, варто спробувати спокійно та ввічливо попросити сусіда по черзі зберігати дистанцію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.