Що загрожує нашому імунітету і як вберегти себе від хвороб

28.07.2005, 15:07 Переглядів: 6 148
Літо... Для когось – пора відпочинку, а для когось – амброзія, алергія та постійні походи до аптеки.

– Чи страждають кременчужани від послабленого імунітету?
– Так, звичайно. Зараз іммунна недостатність набула загрозливого характеру. За даними медичного центру “Віком”, у 2004-2005 роках 72,5 відсотка людей, які обстежувались у нас, страждають на імунну недостатність. А це дуже багато людей.
– Які фактори впливають на зниження імунітету?
– Таких безліч. Це і біологічні фактори, і екологічні, і психологічні… Кременчук – промислова зона, яка знаходиться на межі екологічної катастрофи. Забруднене повітря, вода, насичена хімічними сполуками. Загрозу становлять продукти вуглеводного складу, такі як: бензин, керосин, розчинники та інше. Система очищення не дозволяє їх відфільтрувати і вони через воду потрапляють в організм. А це – канцерогени, що провокують ракові захворювання.

Навіть сонце становить загрозу, особливо для ослабленого організму, який має імунну недостатність. Ну, і звісно ж, черговий провокатор - це Чорнобиль.
Окремо варто виділити депресію. Вона за силою пригнічення імунітету близька до імунотоксичних ядів. Мозок, центральна нервова система є центральним регулятором імунітету.
– Які хвороби провокує імунна недостатність?
– По-перше, це простудні захворювання. Більше всього хворіють діти. Багато людей страждає від алергії, яка також викликана послабленням імунітету. Лідируючі місця у цьому списку посідають ракові пухлини та захворювання щитовидної залози. Остання впливає на обмін речовин в організмі, а це відкриває дорогу всім іншим хворобам.
– Чому виникає імунна недостатність?
– Організм – це сукупність пов'язаних між собою органів, що, в свою чергу, складаються з клітин. Тому діяльність організму безпосередньо залежить від роботи кожної клітинки. Щоб добре функціонувати, вона має отримувати всі необхідні їй речовини та виводити з себе ті, які шкодять життєдільності. Необхідні продукти потрапляють через їжу та воду. Але де зараз знайти людину, організм якої отримує всі потрібні речовини? Необхідних елементів недостатньо, а шкідливі - накопичуюються в організмі. Клітина не здатна позбутися їх самостійно, тому порушується обмін речовин.
– Куди можна звернутись, якщо виникли проблеми з імунітетом?
– На жаль, поки що в Кременчуці такої установи немає. Але цього року ми сподіваємося, що у лікарняних закладах будуть створені кабінети оцінки імунної системи. У місті також реалізовується програма з імунопрофілактики: кожній дитині роблять щеплення. Але воно не зміцнює імунну сиситему, а лише створює імунітет проти хвороби. Часто виникає проблема: щеплення зробили, а людина хворіє. Це вже відповідь ослабленого імунітету. До того ж, вакцинація теж може ще більше “завалити” імунітет.
– Що ви порадите вживати аби покращити стан імунної системи?
– Універсальних ліків немає. І у найближчі десять років помічників у людини в боротьбі за покращення імунітету, крім неї самої, не буде. Захворювання – це дзвіночок, який вказує на те, що організм ослаблений. Здоров'я виправляється тривалою роботою пацієнта над собою. Алергію, наприклад, потрібно лікувати за багатоетапною програмою протягом двох-трьох років. Купуючи в аптеці гормональні препарати, ви отримуєте лише тимчасовий ефект, а вони, тим часом, “валять” імунітет. Через це людина починає реагувати на інші подразники і отримує додатковий “букет” хвороб. У таких випадках краще використовувати антигістамінні препарати, що полегшують життя алергетикам і паралельно підтримують імунну сиситему.
Щодо порад, то по-перше, після того, як ви позбулися чергової хвороби, запитайте у свого лікара, що вам допоможе у даному випадку покращити імунітет. Лікар зобов'язаний це знати. По-друге, їжа має бути комплексною, містити полівитаміни, мінерали та амінокислоти, які можна знайти в м'ясі, рибі, зернових культурах. До того ж допомагають харчові добавки, біодобавки. Серед медичних препаратів можу відзначити препарат українського виробництва “Квадевіт”. За своїм складом він найкращий з тих, які пропонуються на ринку.  Але для кожної людини рецепт “здорового імунітету” є індивідуальним.



 
Автор: mudraya
Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх