Синоптичні спостереження на Полтавщині ведуться з 1831 року. Відтоді були двічі поставлені температурні рекорди. Найбільша спека була зареєстрована у Полтаві у 1960 та у 2000 році. Тоді стовпчик термометра в тіні піднімався до 36,8 градусів за Цельсієм. Тож нічого надзвичайного в погодній ситуації, що наразі склалася в Україні, синоптики області не вбачають. Спекотну семиденку, яка розпочалася 27 липня, спричинив Азорський антициклон. Він прийшов з Північної Африки разом з сухим і теплим повітрям. Його гребінь затримався над територією України. В Польщі і Білорусі, які антициклон “пройшов” раніше, - повідомляють синоптики, - зараз панують зливи з грозами, подекуди дощі супроводжує град і поривчастий вітер. Територія обох країн постійно знаходиться у полоні потужних хмар. Подібна погода очікується і у нашому регіоні.
Метеорологи Світловодського гідрометеоцентру – який, до речі, є найближчим за розташуванням до Кременчука із тих, що діють на Полтавщині, – зареєстрували в районі протягом тижня найвищу температуру 29 липня. Тоді спека сягнула позначки 32,2 градуси. Загалом же, кажуть синоптики, липнева температура перевищила середньомісячні показники, отримані під час багаторічних спостережень лише на 0,5 градуса.
– Проте у Кременчуці ніколи не було гідрометеостанції, тож ніколи не велися спостереження, – розповідає начальник відділу гідрометеозабезпечення Полтавського гідрометеоцентру Любов Бідюк. – Можливо, в Кременчуці було і спекотніше, ніж у Світловодську.
Наслідком цьогорічної липневої спеки стала велика кількість постраждалих. Кременчуцька 'швидка' в період з 27 липня по 1 серпня надала допомогу більше сотні осіб, які стали жертвами теплового удару. Найбільший 'врожай' постраждалих медики збирали серед відпочиваючих. Протягом вихідних – 30 і 31 липня – до 'швидкої' зі скаргами на самопочуття звернулося 49 чоловік.
Значно зросла кількість випадків інфарктів та загострень респіраторних захворювань, які також увійшли до загальної цифри постраждалих від спеки. Скільки серед цих випадків спричинено саме спекою сказати неможливо, адже лікарі такої статистики не ведуть.
Згідно з обіцянками світловодських синоптиків, поступово температура повітря знижуватиметься і, можливо, вже у четвер, (на час виходу газети) ми 'мерзнутимемо' при температурі 27 градусів і рятуватимемось від злив. За словами начальника гідрометеоцентру України Миколи Кульбіди, циклон зі шквалами бушуватиме у країні кілька днів. Але вже у вихідні на всій території України, крім північних областей, очікується новий скачок температури до 35-37 градусів.
За твердженням фахівців Українського НДІ гідрометеорології перша половина серпня буде мінливою: то дощ і прохолода, то посуха і спека. А у другій половині місяця погода очікується суха і спекотна.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.