В Кременчуці заборонять високі паркани

10.09.2011, 09:00 Переглядів: 4 525

В Кременчуці заборонять високі паркани

А за покіс бур'янів біля приватних садиб хочуть брати великі гроші

У мерії розробили зміни до правил благоустрою Кременчука. Вони винесені на обговорення: мешканці можуть не погодитися з тим, що пропонує влада, і подати свої пропозиції.
Управління житлово-комунального господарства розробило нову редакцію правил благоустрою Кременчука. Це проект регуляторного акту – тобто такого документу, який не може бути затверджений міськрадою без згоди громади. Ознайомитися з ним можна на сайті фонду підтримки підприємництва fpp.kremenchug.net (план регуляторної діяльності на 2011 рік). На жаль, в документі немає порівняльної таблиці з чинними правилами,  але зеленим маркером виділені пункти, які зазнають змін. Ми «наклали» їх на ті правила, що діють сьогодні, і розібралися, що саме хочуть змінити.


Чого не було в попередній редакції правил


1. До елементів благоустрою міста віднесені паркани. Це може привести до того, що влада почне виписувати штрафи за їх неналежний вигляд. Обумовлено, що висота міжсадибних парканів (у тому числі в приватному секторі) має бути не вищою за 2 м. Це схоже на повернення у радянське минуле: тоді примушували переробляти дахи приватних будинків, якщо вони були вищими за типову норму. Як пояснила Світлана Хоменя, фахівець відділу благоустрою УЖКГ, таке доповнення внесло управління архітектури, посилаючись на будівельні норми.

 

2. Змінене визначення МАФ (малої архітектурної форми). До них віднесли альтанки, павільйони, навіси та інші елементи вуличного благоустрою: фонтани, лавочки, зупинки, ліхтарі та інше. МАФ -  «невелика споруда.., що використовується для покращення естетичного виду громадських місць… та доповнює композицію будинків, будівель, їх комплексів». На перший погляд все добре. Проте не зрозуміло, хто і яким чином вирішуватиме, що є «покращення», а що — ні. І чи не стане даний пункт формальною підставою для того, аби тихцем прибрати павільйони, на які є всі дозволи, під виглядом того, що вони перестали відповідати вимогам?


3. Тимчасові споруди (павільйони) обмежили у площі – до 30 квадратних метрів.


4. Змінене визначення  металевого гаража: зазначено, що він має бути без фундаменту.


5. Від підприємств та організацій вимагатимуть заборонити паркування транспорту в комерційних цілях без дозволу міськради.


6. Прилеглу територію підприємства мають прибирати на відстані 30 м «еквідистантно»: не по периметру, як зараз, а пропорційно території, яка могла б бути у межах площі за парканом. «Наприклад, з трьох боків у підприємства інші паркани, а з одного простягається поле, і з цього боку за ним буде закріплена територія більша, ніж 30 м (у даному прикладі 120 м - прим.)», - пояснила Світлана Хоменя. Вимоги до прибирання зупинок – 10 м у радіусі.


7. Режим роботи всіх магазинів, розташованих в будинках, обмежується до 23.00. Дозвіл на цілодобову торгівлю може бути наданий окремим рішенням виконокому.


8. Заборона на продаж пива, слабоалкогольних напоїв та цигарок  на зупинках громадського транспорту.


Мешканцям приватного сектора хочуть нав'язати послугу

 
Редакція нових правил не остаточна. Перші керівники міста активно просувають ідею «приструнити» приватний сектор: якщо під парканом власника садиби не прибрано (наприклад, не покошений бур'ян) – косити силами комунальних служб, але виставляти за це рахунок на «кругленьку» суму. Мер Олег Бабаєв під час наради дав доручення юрвідділу виконкому опрацювати питання і внести відповідні зміни у правила благоустрою. Але з юридичної точки зору така «послуга-покарання» протизаконна.

 

Ось коментар адвоката Олени Дмитриченко:


Органи місцевого самоврядування повинні діяти в ме­жах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та Законами України. Законом «Про благоустрій населених пунктів» передбачено, що громадяни зобов'язані утримувати в належному стані закріплені за ними території, дотримуватися правил благоустрою, а також відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів. Цим же законом передбачений і певний порядок відшкодування збитків, який є відмінним від заявленого. Отже, законами не передбачена можливість виконання робіт із благоустрою прилеглої території з подальшим накладенням обов'язку щодо відшкодування витрат на власника або користувача земельної ділянки. Відтак, щоб спонукати мешканців утримувати в чистоті прилеглу територію, влада повинна застосовувати інші, передбачені законом, механізми.

 

До уваги


Ви можете не погодитися із тим, що пропонує влада, а також внести свої доповнення до правил. Пропозиції приймають в УЖКГ, телефон приймальні: 2-12-06, та в управлінні торгівлі, підприємництва та регуляторної політики (це управління відповідає за розробку всіх регуляторних актів), телефон: 3-00-60, 3-63-76

Теги:
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх