Відділення міських лікарень стануть більш сучасними
З 1 березня в міських лікарнях почали ремонти. Протягом року планують реконструювати відділення 1-ї, 3-ї, 5-ї лікарень, пологового будинку та дитячої міської лікарні. Головлікарі кажуть: великих незручностей пацієнти не відчують.
Розпочати ремонт та завершити у найкоротший термін – таке завдання підрядникам та головним лікарям поставив мер Олег Бабаєв. За реконструкцію вже взялись – генеральним підрядником, що буде проводити роботи в бюджетних установах, мер призначив комунальне підприємство «Союзрембуд».
В бюджеті гроші на ремонт заклали, а в наступному півріччі планують виділити ще близько мільйона гривень.
До речі, тепер буде простіше освоїти гроші – законодавство дозволяє не проводити заморочливі тендери на будівельні роботи, якщо мова йде про суми, менші за мільйон гривень (раніше – 300 тис грн).
Третя лікарня буде з відеонаглядом
Найглобальніша реконструкція чекає на 3-ю міськлікарню. Тут планують переобладнати кардіоблок, реанімацію та операційну. На це витратять 5 мільйонів спонсорських грошей – у якості благодійника виступить Кременчуцький стальзавод.
– Гроші повинні надійти вже найближчим часом, – говорить віце-мер Віктор Калашник.
А поки що розробляють проект реконструкції: крім ремонту та заміни обладнання, в медзакладі планують встановити систему відеоспостереження.
У дитячій лікарні найближчим часом приведуть до ладу відділення анестезії та реанімації.
– Реанімаційне відділення тимчасово перенесуть, – каже головлікар дитячої лікарні Микола Пересип. – Ремонт почнемо 1 березня, а завершити плануємо за 4-5 місяців.
Крім ремонту, у відділення придбають меблі, пульсоксиметр, апарат для штучної вентиляції легень, кардіомонітор, електровідсмоктувач, ліжечка з підігрівом для малюків. Можливо, навіть вистачить на комп'ютер. На все про все – 785 тисяч гривень.
За словами головлікарів, ремонти не завадять лікуванню пацієнтів. Вони кажуть: місця для хворих вистачить – поки реконструюватимуть одне приміщення, ліжка перенесуть до інших.
Цього року продовжать ремонтувати і перинатальний центр (відділення для недоношених немовлят) у пологовому відділенні. На закінчення потрібно більше мільйона гривень: 538 тис грн виділили з міського бюджету, ще 600, очевидно, витратять з власних резервів пологового будинку. Принаймні на це налаштовані в мерії.
За словами Віктора Калашника, термін фінансування ремонтів у лікарнях будуть намагатись пришвидшити, щоб встигнути завершити роботи до кінця року.
Хоспісу допоможуть німці
На базі 5-ї міськлікарні до річниці Чорнобильської катастрофи, 26 квітня, урочисто відкриють після капітального ремонту відділення для чорнобильців. А з 1 липня запрацює централізований харчоблок. Їжу на всі лікарні, окрім 2-ї, будуть готувати тут.
А щодо майбутнього хоспісу, який планують відкрити на базі 2-ї лікарні, то в його облаштуванні можуть допомогти німці.
– Представники благодійного фонду Святої Марії Ешендорф, які вже багато років допомагають лікарням міста, зацікавились проектом створення в Кременчуці хоспісу для тяжкохворих, – каже Віктор Калашник. – Президент благодійної організації Йозеф Куберек пообіцяв забезпечити заклад необхідними меблями і деякою медичною апаратурою.
Фото: Эдуард Аверьянов
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.