Нещодавно громадська комісія з житлових питань при квартирному управлінні рекомендувала виконкому відмовити трьом кременчужанам у приватизації кімнат у гуртожитках. Серед них і дружина Володимира К., про якого «ТелеграфЪ» писав у матеріалі «Приватизаційній футбол».
Комісія поставила під сумнів обмінний ордер, за яким сім'я проживає у гуртожитку, та вимагає додаткові документи, не передбачені законодавством. Ми вже вказували, комісія влазить у сімейні справи кременчужан, з'ясовуючи, де живе чоловік-дружина-повнолітні діти. Зокрема, у випадку з сім'єю пана Володимира почали розпитувати, де той зареєстрований, та вимагати довідку, що він не має власного житла. Перепоною стала й квартира чоловіка, подарована йому родичами. Хоча сам пан Володимир не претендує на приватизацію – тільки дружина і діти.
«Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках...», затверджене наказом Мінжитлокомунгоспу №396 від 16.12.09 передбачає, що у довідці з місця проживання «вказуються члени сім'ї наймача, які зареєстровані та мешкають разом з ним», відповідно, якщо чоловік (дружина) зареєстровані в іншому житлі – їхні довідки не потрібні.
Проте юрист виконкому Юрій Браташ на власний розсуд трактує закони. Ось що він заявив пану К., який представляв інтереси своєї дружини на комісії: «А чи є у вас рішення суду про окреме проживання? Це обовязково для того, щоб ви набували окремі обовязки як чоловік я як жінка» Про Сімейний Кодекс, який передбачає, що «дружина та чоловік мають право на вільний вибір місця свого проживання» (ст.56), і на роздільне право володіння майном, набутим «за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування». (cт. 57) юрист виконкому чомусь «забув».
Сім'я К. чекає на офіційне рішення виконкому, Ольга К., дружина Володимира, налаштована оскаржувати його у суді, якщо їй та дітям відмовлять у приватизації малосімейки. Наразі ж за її скаргою прокуратура перевірила дії ЖЕПу «Крюківське» згідно із Законом «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» та «Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках...», та виявила порушення при прийомі документів. За наслідками прокуратура внесла подання усунути порушення.
«ТелеграфЪ» слідкуватиме за розвитком цієї справи, адже з подібними проблемами стикається маса людей.
Как чиновники копаются в личной жизни людей:
СЮЖЕТ: Приватизация малосемеек в Кременчуге
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.