Книгу «Польські сторінки історії Кременчука» написали кременчуцькі науковці, співробітники Кременчуцького національного університету ім.М.Остоградського (КрНУ). Ініціював та профінансував видання голова Спілки поляків в Полтавській області пан Маренич (у Кременчуці він відомий як власник торгової мережі «Оптовичок»). Книга чудово проілюстрована, науковці знайшли та розмістили у виданні історії багатьох непересічних поляків, які відіграли свою роль у житті Кременчука – від короля Яна Казиміра до піаніста Рубінштейна та вихованця дитячого будинку для дітей репресованих батьків Людвига Войславського.
Презентація «Польських сторінок історії Кременчука» відбулася 31 травня в університеті ім. Остроградського. На урочистості прибув Генеральний консул Республіки Польщі в Україні пан Ян Едвард Гранат. Кременчуцьку владу представляв віце-мер пан Малецький. Пан Малецький зазначив, що поки невідомо, коли Україна приєднається до Євросоюзу, та, щоб це нарешті сталося, такі спільні українсько-польські культурні заходи конче необхідні. Пан Генеральний консул відповів, що Польща хотіла б не лише захищати та підтримувати Україну перед європейськими партнерами, а й стати меценатом певних культурних проектів в Україні.
Голова обласної Спілки поляків пан Маренич сказав так:
– Я как бы всегда воспринимал ученых, как людей таких непростых, пишут-пишут, как понарасписывают, так и непонятно про что... Я ученых попросил: напишите, чтоб было кратко и понятно, без политики, а чисто исторические факты. Если мне будет понятно, так и всем будет понятно... И они написали книгу понятно, коротко, ее читаешь и не оторвешься... Я даже удивился...
За ті дві години, що минули після презентації, «ТелеграфЪ» дочитати книгу «Польські сторінки історії Кременчука» ще не встиг. Та гортали ми її з інтересом, і навіть вициганили у віце-мера екземпляр на пам’ять – бо такі справді цікаво. Про короля Яна Казиміра, який дозволив кременчуцькій Успенській церкві ловити рибу у Крюкові та звільнив Кременчук на 4 роки від жовнірських постоїв, кременчужани, можливо, і знають. А от про Людвига Войславського ми почули вперше. Маленький поляк виховувався спершу у крюківському, а потім у кременчуцькому дитячому будинку для дітей, чиї батьки були репресовані. І дитина не загинула, вона виросла і стала кандидатом технічних наук (в Україні) та першим керівником Товариства польської культури в Харкові. У «Польських сторінках історії Кременчука» таких цікавих історії багато.
Знайти книгу можна у бібліотеці КрНУ, в АСМБР, та у міськвиконкомі.
На сторінках книги можна побачити чимало дуже симпатичних гербів польських шляхтичів, які жили у Кременчуці.
Автори книги (зліва направо): Алла Лушакова, Володимир Маслак, Жанна Осікович, Віктор Саранча.
Голова обласної Спілки поляків пан Маренич (зліва) передає примірники книги Генеральному консулу Республіки Польщі пану Гранату.
Генеральний консул Республіки Польщі пан Гранат вручає кременчуцьким посадовцям пам’ятні подарунки.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.