Журналисты «Телеграфа» подписали обращение к Президенту

17.01.2014, 16:04 Переглядів: 4 151

В письме, подготовленном НСЖУ и НМПУ, изложено требование ветировать закон Колесниченко-Олейника

Журналисты «Телеграфа» подписали обращение к Президенту с требованием наложить вето на закон Колесниченко-Олейника "О внесении изменений в Закон Украины "О судоустройстве и статусе судей" и процессуальные законы о дополнительных мерах защиты безопасности граждан" (№ 3879). Закон фактически вводит цензуру и делает невозможным профессиональное выполнение своих обязанностей журналистом.

Текст обращения подготовлен Национальным союзом журналистов Украины (НСЖУ), Независимым медиа-профсоюзом Украины (НМПУ) и Комиссией по журналистской этике. Известно, что подписи под обращением собирают и в других редакциях, в частности, письмо уже подписали в «Программе плюс», передано на подписание в газету "Кремень" и телекомпанию "Визит".

 

Просим коллег всех изданий проявить журналистскую солидарность, подписав обращение.

 

Полный текст – ниже.

"Ми, журналісти міста Кременчук, члени міських організацій Незалежної медіа-профспілки України, Національної спілки журналістів України звертаємося до Президента України Віктора Януковича з вимогою застосувати вето до прийнятого 16.01.2014 р. Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян («закон Колесніченка-Олійника»). Зазначеним законом де-факто запроваджується цензура.

Зокрема, закон Колесніченка-Олійника передбачає кримінальну відповідальність за наклеп та за «екстремістську» діяльність у найширшому розумінні цього слова, за збирання інформації про працівників правоохоронних органів, що дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати «незручних» журналістів та блогерів. Також закон зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати «екстремістські» сайти та новинні блоги, не зареєстровані як інформаційні агенції.

Закон Колесніченка-Олійника був прийнятий Верховною Радою України з суттєвими порушеннями регламенту і без консультацій з громадськістю, журналістами та власниками ЗМІ, хоча регуляторні норми цього акту суттєво вплинуть на інформаційний простір в Україні. Ми бачимо, що цим законом журналістів де-факто підпорядковують правоохоронним органам під загрозою кримінального переслідування. Така державна політика запровадження цензури неминуче призведе до викривлення подання інформаційної картини дійсності засобами масової інформації на догоду тим органам та посадовим особам, яким закон дає репресивні повноваження.

Цим законом фактично ліквідуються конституційні гарантії свободи слова, передбачені статтею 34 Конституції України. Журналістська діяльність значно ускладниться у разі, якщо цей закон вступить в силу. Журналісти змушені будуть робити складний вибір між совістю і професійною етикою та страхом кримінального переслідування з боку правоохоронців.

З огляду на те, що громадськість має право отримувати із засобів масової інформації повну та об’єктивну картину подій та дізнаватися всі суспільно значущі точки зору, вимагаємо від Президента України як гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина застосувати вето щодо закону Колесніченка-Олійника».

Теги: обращение
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Інформація

Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.
Будь-ласка, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЬ.
Ознайомтесь із правилами коментування.
Читайте також:
  • Kiaparts
  • НОВИНИ ПАРТНЕРІВ:


Свіжий випуск (№ 50 від 12 грудня 2024)

Для дому і сім'ї

Читати номер

Для дому і сім'ї - програма телепередач

Читати номер

Приватна газета

Читати номер
Попередні випуски
Вверх