Головний редактор "Історичної правди" Вахтанг Кіпіані презентував у Кременчуці топонімічну карту Криму. Робота над картою тривала протягом трьох-чотирьох місяців, в основу лягли історичні та військові документи.
На карту нанесені географічні назви зі збереженням їхнього історичного звучання. Карта має привернути увагу до проблеми анексії Криму, а також слугувати наочним посібником з історії кримсько-татарського народу. Адже після декомунізації нові назви вже вступили в силу на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, але в Криму закон набуде чинності тільки після деокупації півострову.
За словами Вахтанга Кіпіані, карти з історичними назвами міст везуть на анексовану територію.
Більшість міст має кримсько-татарське походження, грецьке або турецьке.
Деякі топоніми мають античний характер, інші походять з XX століття. Наприклад, адміністративна столиця Криму Сімферополь має історичну кримськотатарську назву Акмесджіт. Керч в історії мало приблизно 20 топонімів, деякі з яких існували дуже короткий час, інші лише декілька століть. Лише один топонім має російське походження, він пов’язаний з містом Красноперекопськ.
Вахтанг Кіпіані підкреслив, що карта - це спроба показати один зі зрізів трагічної історії Криму, ставши запереченням російського міфу про “русский Крым”.
Кременчуцькі школярі з картою можуть ознайомитися вже з початку навчального року, адже кожна школа отримала у подарунок «Топографічну карту Криму».
Окрім того, Вахтанг Кіпіані презентував три нові книги з історії УПА та діаспори Канади. А після зустрічі охоче роздавав автограф.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.