Реалізація проектів громади стане прозорішою
У Кременчуці презентували веб-портал «Громадський портал», який допоможе кращій реалізації проекту «Громадський бюджет».
Наразі такий проект запроваджений у 40 містах України, серед яких: Київ, Дніпро, Краматорськ, Суми, Канів. Кременчук до цієї ініціативи приєднався у квітні цього року та став першим містом на Полтавщині, яке користуватиметься даною ініціативою.
Веб-портал «Громадський проект» - це електронна платформа, що використовується для прозорості процесу впровадження громадських ініціатив на шляху від подання проектів ініціативними громадянами до електронного голосування та звітності про реалізацію проектів-переможців.
У міській раді разом з представником розробника електронної платформи Катериною Сідало обговорили нюанси запровадження «Громадського бюджету» у Кременчуці.
Проекти, які подають до «Громадського бюджету» повинні бути прописані у Кременчуці, також за нього повинні голосувати ті, хто має кременчуцьку реєстрацію. І тут постає питання про студентів-кременчужан, які навчаються в інших містах.
Проект бюджету може з'явитися на сайті лише після того, як модератор порівняє електронний й паперовий варіант проекту.
Автори проекту після закінчення подачі проектів не мають права вносити зміни, це може зробити лише модератор.
Щоб зменшити накручування голосування кременчужани обиратимуть переможця через Bank-ID.
Нагадаємо, що минулого року активіст, який є членом робочої групи «Громадського бюджету» Сергій Полюхович нарікав, що «голосування сфальсифіковано», і «автори всі в змові». Для того, щоб фальсифікацій стало менше, тепер голосування відбуватиметься за допомогою ID-банкінгу.
Нагадаємо, у 2017 році на «Громадський бюджет» в міському бюджеті заклали 3 млн грн. Заплановано 11 проектів, кожен з яких отримає по 250 тис грн на їх реалізацію.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.