Кременчужанам презентували фільм «Спадок нації», її головним гаслом є «Вишити, щоб вижити». Кінострічку знімали як в Україні, на окупованій території Донбасу, так і за кордоном в Канаді, Німеччині, Італії, ОАЕ та навіть Росії (Мурманськ, Іркутськ).
У стрічці розповідається про етнографічну (відмінності у вишиванках в різних регіонах) та історичну складову, побудовану на унікальних розповідях людей про долю вишиванки в їхньому житті.
В фільмі розповідається про зв’язкову командира УПА Романа Шухевича Ольгу Ільків. Її на 11 років відправили в заслання. Там вона таємно вишивала зі старих простирадл, матеріалом для голки служила рибна кістка.
Під час Голодомору вишиті сорочки вимінювали на зерно й картоплю, завдяки цьому рятувалися цілі сім'ї. А львів'яни розповіли, що перед засланням у Сибір ховали власні вишиванки у скрині й закопували в лісі, і лише за часів незалежності їх викопали.
І зараз за часів окупації Донбасу та анексії Криму мешканці цих територій відчували утиски з боку суспільства за свою любов до вишиванки. Одна з жіночок на окупованій території вишила собі сорочку. Вона всіма правдами й неправдами передала її своїм дітям, які живуть в Києві. Жінка залишається на тимчасово окупованій території і вірить, що зможе вдягти вишиванку.
Вишиванка на Донбасі стала своєрідним ідентифікатором.
Зараз подружжя створило у Вінниці студію вишивки.
У кожного регіону свої особливості орнаменту та кольору. Луганщина відома своїми червоно-синіми узорами, а Полтавщина - пастельними кольорами. Саме вишивка білим по білому зародилася на території, яка зараз знаходиться під водою Кременчуцького водосховища.
Сценарист Леся Воронюк, яка 10 років назад започаткувала День вишиванки, поговорила з кременчужанами через скайп. Зараз вони на Закарпатті знімають новий фільм і через погодні умови не змогли виїхати до Кременчука.
Фільм не побачиш у прокаті і його не можна подивитися в інтернеті. Зараз готуються диски з фільмом, які можна найближчим часом придбати. Першими на великому екрані кінострічку «Спадок нації» покажуть в Туреччині, є домовленість з одним з телеканалів країни. Українці зможуть побачити фільм тільки наступного року до Дня вишиванки.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.