До Всесвітнього дня боротьби з СНІДом лікар-інфекціоніст Тетяна Варванцева розповіла «Телеграфу» про шляхи передачі інфекції та методи її профілактики
1 грудня – Всесвітній день боротьби з СНІДом. До цього дня лікар-інфекціоніст поліклініки №2 Кременчуцької міської дитячої лікарні Тетяна Варванцева розповіла «Телеграфу» про шляхи передачі інфекції та методи її профілактики.
ВІЛ-інфекція або СНІД - це вірусне захворювання, для якого типовим є особливе ураження Т-системи імунітету і феномен імунної недостатності. Надзвичайно швидке розповсюдження вірусу вимагає докорінних змін поведінки людей, суспільної моралі, соціальної структури. Ці зміни призведуть до зниження розповсюдження інфекції. Сьогодні право на лікування розглядають в контексті прав людини.
1. Статевий (гомосексуальний, гетеросексуальний);
2. Парантеральний:
3. Від матері до дитини (перинатальний):
В даний час профілактика зараження ВІЛ визнається найперспективнішим шляхом глобального вирішення проблеми розповсюдження інфекції.
Відомості про створення вакцин які могли б стати поворотним моментом у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції, регулярно потрапляють в повідомлення міжнародних агентств новин. Проте, до теперішнього часу ще не створені вакцини, які пройшли б всі стадії клінічних випробувань і були б придатні для проведення профілактики ВІЛ-інфекції.
Доповнено
Чи можна підхопити СНІД, наступивши на голку у парку? Так, може. Потрібно пам’ятати, що шприц та голка, які були використані та не пройшли стерилізацію можуть бути носіями живого вірусу. Небезпека зараження може існувати протягом декількох днів. За сприятливих умов, при сухій і прохолодній погоді, вірус може жити 7 днів і більше. Зараження можливе тільки тоді, коли у кров постраждалого потрапляє кров інфікованої людини (в т.ч. і кров, яка залишилась на голці та в шприці).
Якщо дитина вкололася невідомим шприцом, необхідно батькам вжити наступних заходів: перш за все ранку промити водою з милом (бажано двічі), змазати спиртом і заклеїти лейкопластирем. Ні в якому разі не видавлювати кров так як м’яка тканина після стискання діє як губка і може втягнути вірус набагато глибше. Бажано знайти шприц та голку яки вкололася дитина, покласти його в пакет та разом з дитиною звернутися до лікаря.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.