Анатолій, мешканець провулку Правобережного, 4, що на Раківці, ошелешений рахунком за гарачу воду за травень на 3 100 гривень, який виставили йому в червні.
За словами Анатолія, раніше ніякий борг у платіжці не фігурував. У платіжці написано, що це «перерахунок невикористаних субсидій», є посилання на Постанову КМУ №534 (від 23.08.16 року). Споживач дивується: якщо він не використав субсидії, звідки ж тоді в нього ще й борг?
Перерахунок невикористаних сум субсидій, відповідно до згаданої Постанови, за тепло і гарячу воду проводять виробники/виконавці послуг по закінченні опалювального сезону — 1 травня. (На даний час субсидія призначається окремо на опалювальний та неопалювальний періоди, відтак наступний перерахунок невикористаних сум буде 1 жовтня.)
Виконавцем послуги з постачання гарячої води на Раківку є КП «Теплоенерго», відтак «ТелеграфЪ» звернувся за роз'ясненнями до абонентського відділу цього підприємства.
У «Теплоенерго» кажуть — ситуація типова, але лише для тих споживачів, хто мав власні борги за гарячу воду за минулий опалювальний сезон.
Перерахунок здійснюють за простою формулою: від нарахованої суми субсидії відмінусовують фактичну вартість послуг (за опалювальний сезон) — це й буде сума невикористаної субсидії, яка повертається до Держбюджету. Більш детально про перерахунок - за посиланням нижче. Проте варто врахувати, що після змін, внесених наприкінці травня, невикористані суми субсидій за газ (на газову колонку) та за електроенергію (на освітлення), теж повертаються у бюджет (раніше залишалися на особових рахунках споживачів).
Але те, що економить споживач протягом опалювального сезону, зараховується на наступні розрахункові періоди як оплата за послугу, у тому числі — обов'язкової частки платежу (те, що має платити споживач за винятком субсидії). Так передбачає чинне Положення з призначення субсидій.
Наприклад, споживач зекономив на гарячій воді у листопаді, у цьому випадку сума економії буде зарахована за грудень — обов'язкова частка платежу споживача зменшиться.
Проте варто розуміти, що це правило діє лише у відношенні до послуг, спожитих за опалювальний сезон. Тобто погасити за рахунок субсидії, наданої на опалювальний сезон 2017-2018 року, борги минулого опалювального сезону — не вийде, пояснили в «Теплоенерго».
Людям радять не накопичувати борги, тим більше, що зараз при наявності заборгованості понад 340 гривень за період понад два місяці субсидії не призначають.
Залишається питання до коректності виставленя рахунків: протягом опалювального сезону споживач не бачить в платіжках минулорічний борг, а бачить лише переплату по субсидії, яку він повністю не використовує. Та у травні наступає той момент, коли виявляється, що борги не погашені.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.