Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області звертає увагу рибалок – любителів на правила любительського та спортивного лову. Рибпатруль розповів про місця, де можна рибалити, кому можна ловити рибу та про підводний лов
В Правилах любительського та спортивного рибальства чітко прописані вимоги щодо вилову риби: способи лову, можливі види снастей та мінімальні розміри риб та водних безхребетних, дозволених до вилову рибалками-любителями. Очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксану Кулинич роз’яснила ці правила.
Не всі рибалки знають, де можна ловити рибу або раків, на яких водоймах. Тому ми підготували перелік водойм, де заборонено це робити цілий рік, не залежно від нересту. Отже, рибалкам–любителям дозволяється рибалити на всіх водоймах області окрім заборонених.
Заборонені ділянки для лову риби в річках Полтавській області:
Заборонені ділянки для лову риби на Кременчуцькому водосховищі:
Заборонені ділянки для лову риби лову на Кам’янському водосховищі:
- На всіх водоймах області діють єдині правила для рибаків, — уточнює головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля — заслужений іхтіолог Юрій Ярцев. — Добова норма вилову риби на одну особу за одну добу перебування на водоймі – 3 кг, а раків не більше – 30 шт. Якщо ж вага рибини більше 5 кг, то вона ваша. На водоймах, закріплених за громадськими об’єднаннями, де добова норма вилову риби на одну особу за добу перебування на водоймі - 5 кг, раків – 50 штук.
Яким способом можна рибалити?
- Єдині обмеження на рибальство є для дітей до 16 років, - пояснює Оксана Кулинич. - Їм дозволяється рибалити тільки з берега.
Право безоплатного рибальства на водоймах, де впроваджено платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):
Любителям підводного полювання слід пам’ятати, за яких умов дозволяється рибалити. Про це говориться в пункті 4.3 Правил любительського та спортивного рибальства:
Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення - прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.