На водоймах Полтавщини загинули 32 людини, з них 5 дітей: як не потрапити до їх числа
15.07.2018, 15:33
Переглядів: 3 230
Основні правила безпечної поведінки на воді
З початку року на водоймах Полтавщини загинули 32 людини, з них 5 дітей. Таку статистику дає Управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації. Це в 2 рази більше, ніж торік.
Відмітимо, що ще на початку червня страшна статистика була значно меншою: 20 нещасних випадків з людьми на воді, загинуло 13 чоловік (з них 3 неповнолітні). Тож, усього за півтора місяці літа на воді загинуло 19 чоловік, 2 із них - діти.
Часто трагедією закінчується відпочинок для тих, хто нехтуює правилами безпечної поведінки на воді. Що ж робити, щоб не потрапити до їх числа?
Основні правила безпечної поведінки на воді:
- відпочивайте та купайтесь тільки на спеціально обладнаних пляжах. За словами рятувальників, в Кременчуці 17 місць відпочинку біля води, лише 2 з них мають офіційний статус і відповідний паспорт - це центральний міський пляж і пляж в парку «Воїнів-інтернаціоналістів». Але рятувальники чергують в дев'яти місцях масового відпочинку біля водойм. Їх список читайте у матеріалі:
На девяти кременчугских пляжах заработают спасательные посты;
- ніколи не пірнайте в незнайомих місцях - буквально місяць тому у Кременчуці юнак «пірнув в воду та не виплив».
- не залишайте дітей без нагляду біля води та у воді. 22 червня на Сухому Кагамлику врятували від загибелі 11-річного хлопчика, який купався з товаришем.
- не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;
- купайтесь краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;
- купайтеся при температурі води не менше +18 та повітря не нижче +24. У воду заходьте повільно, щоб тіло звикло до зміни температури повітря і води;
- плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин;
- обережно плавайте на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або течією їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею – захлеснути, також з них може вийти повітря і вони втратять плавучість;
- не жартуйте на воді та не грайтеся в ігри, пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
- не підпливайте близько до човнів та катерів, які йдуть неподалік від місць купання;
- уникайте річок із швидкою течією. Якщо вас захопила бурхлива течія, не боріться, а пливіть за нею, поступово, під невеличким кутом наближаючись до берега;
- не плавайте далеко та не купайтесь наодинці, особливо якщо ви не впевнені в своїх силах.
Автор:
Руслана Горгола
Джерело фото: Казанківська громада
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст та натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це редакцію.