З 1 січня 2019 року набула чинності ініціатива «Муніципальна няня». Ініціатива «Муніципальна няня» - це можливість отримати компенсацію по догляду за дитиною до трьох років. Тобто, батьки можуть офіційно найняти няню, а потім отримувати відшкодування за кожен місяць роботи «помічниці».
В Уряді детальніше розповіли, що варто зробити, аби отримати грошову компенсацію на няню. Отже, безповоротна допомога прив’язана до прожиткового мінімуму для дітей. З січня 2019 року сім’я зможе отримувати щомісяця 1 626 грн відшкодування на послуги помічниці для своєї дитини.
Ця сума є додатковою до щомісячних виплат на дитину, які жінка законно отримуватиме впродовж трьох років декретної відпустки. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця, автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.
Батьки повинні обрати няню та укласти з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати:
Ці документи варто віднести в управління соціального захисту населення.
Няня, яка хоче стати «муніципальною», має бути оформлена як фізична особа-підприємець. На сайті Уряду йдеться про варіанти:
Також варто відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.
На прикладі пояснюють, які податки сплачуватиме муніципальна няня.
- У містах-мільйонниках місячна заробітна плата няні коливається від 8 до 10 тис грн. Зареєструвавшись підприємцем 3 групи, жінка сплачуватиме щомісяця податок (5% від суми доходу) у розмірі 500 грн і ЄСВ – 816 грн (ЄСВ для ФОПів 3 групи у 2019 році становить 918,06 грн/міс - автор). Це загалом 1319 грн, - пояснюють в Уряді.
Та чи багато осіб на роль няні захочуть офіційно оформляти відносини з молодими батьками, щоб платити податки, коли є тіньова можливість? Хоча, для офіційних нянь також є переваги. Зокрема це може стати виходом для жінок, яким не вистачає років до виходу на пенсію. Також це допоможе в субсидій них питаннях.
- Оскільки більшість нянь в Україні - жінки працездатного віку, формалізація відносин з батьками стане практичною і для оформлення житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу лише за умови сплати ЄСВ. А у випадку відкриття ФОПа єдиний соціальний внесок сплачується щомісяця і впливає на збільшення страхового стажу такої людини, - повідомляє Кабмін.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.