До редакції «Телеграфа» звернулася кременчужанка Інна та розповіла про ситуацію, що склалася у неї вдома 3 лютого. За її словами, у її квартирі в багатоповерхівці по вулиці Вадима Пугачова, «згоріла» вся техніка через напругу в розетках, яка майже вдвічі перевищувала норму.
Інна розповіла, що після «аварії» вони з чоловіком за допомогою приладу зафіксували у розетці напругу на рівні 418 вольт. Через такі «цифри» вийшла з ладу вся техніка: холодильник, мікрохвильова піч, телевізор, роутер, музичний центр, газова плита та «витяжка». За підрахунками кременчужанки, завданий збиток оцінюється в суму близько 50 тисяч гривень.
Після інциденту викликали аварійну бригаду «Житлорембудсервісу», яка знеструмила всі квартири на поверсі.
Причиною такого «стрибка» напруги ймовірно став провід біля електролічильника, який перегорів. Інна розповіла, що з електропроводкою у неї в квартирі все в нормі. Її міняли 10 років тому.
Кременчужанка ходила в «Житлорембдсервіс». Там говорила з головним енергетиком Андрієм Дороніним. Також написала дві заяви: щодо аварії та для компенсації завданих збитків. Інні сказали чекати місяць. Протягом цього періоду мають розібратися, хто винен.
Крім того, Інна написала заяву щодо компенсації на ім’я начальника Кременчуцької філії ПАТ «Полтаваобленерго».
Під час написання матеріалу «ТЪ» 4 лютого близько 14.00 телефонував в «Житлорембудсервіс», щоб поспілкуватися з головним енергетиком Андрієм Дороніним. Хотіли запитати, чому попередньо міг перегоріти провід та чи з’ясували, хто винен у цій ситуації. У компанії нам відповіли, що Андрій Доронін на виїзді. «ТЪ» залишив контакти та сподівався, що головний енергетик перетелефонує. Проте на час публікації матеріалу нам не передзвонили.
4 лютого близько 14.30 зателефонувала Інна та розповіла, що кілька десятків хвилин тому приїжджала аварійна бригада «Житлорембудсервісу». Вони замінили «автомати» та увімкнули електроенергію. Тоді повторно переміряли напругу в розетках. За словами кременчужанки, у їх квартирі напруга була на рівні 247-249 вольт, у квартирі сусідів – на рівні 237 вольт.
Також Інні розповіли, чому ймовірно згорів провід. За попередньою інформацією, під час встановлення лічильника з'єднали мідний дріт з алюмінієвим. Згодом відбулося окислення, «згоріла» запобіжна обмотка, відбувся контакт або замикання з іншим проводом. Це призвело до надлишку «вольтажу» в мережі.
Інна планує позиватися до суду, якщо їй не відшкодують завдані збитки. І вже шукає свідків. Зокрема, за її словами, вона намагалася дізнатися імена членів аварійної бригади, які приїжджали на виклик 3 січня. Проте у «Житлорембудсервісі» відмовили у наданні такої інформації.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.