Основна причина недовиконання бюджету за минулий рік – значно менші надходження ПДФО, ніж прогнозувалися. Це той податок, який кожен кременчужанин сплачує зі своєї зарплати
На сесії міської ради, яка відбудеться 21 лютого, депутати серед інших питань розглянуть і звіт про виконання бюджету за 2018 рік, а точніше було б сказати – звіт про НЕ виконання.
В цілому, місто у минулому році жило на 2 млрд 697 млн грн – такими є видатки міського бюджету, при цьому вони дещо перевищують доходи міста, які в цілому (по загальному та спеціальному фонду) склали 2 млрд 646 млн грн. Тобто витрачали більше, ніж заробляли – за рахунок залишків бюджетних коштів з 2017 року.
Нагадаємо, на момент затвердження бюджет Кременчука-2018 складав 2 млрд 757 грн по доходах і 2 млрд 752 млн грн по видатках. Відтак, у результаті витрати на 55 мільйонів менші, ніж планувалися.
Як зазначено у пояснювальній записці міського фінансового управління, загальний фонд міського бюджету (це левова частина всіх коштів) недовиконано на 146 мільйонів. Загальний фонд – це надходження від податків
Спеціальний фонд (внески від пайової участі в розвиток інфраструктури, продажу комунального майна і землі) перевиконаний на 2,4 млн грн.
Основне джерело наповнення міського бюджету – це ПДФО (податок з доходів фізичних осіб), тобто ті гроші, які сплачує кожен із нас зі своєї зарплати. Частка цього податку в бюджеті – майже 70%. Відповідно до звіту фінуправління, недоотримано 118 млн грн ПДФО, незважаючи на те, що на підприємствах росли зарплати.
Депутат Олександр Кальченко, голова фракції «Укроп» 12 лютого на засіданні депутатської комісії з питань ЖКГ запропонував визнати виконання бюджету міста «антисоціальним». Він вважає, що через недовиконання міського бюджету довелося частково згорнути соціальні програми. Він запропонував не ухвалювати звіт про виконання бюджету, хоча не зрозуміло: що від цього могло б змінитися? Комісія його не підтримала.
Пан Кальченко також звернув увагу, що за підсумками року держава заборгувала 8 млн грн по пільгах та субсидіях і заявив, що тепер кременчужани недоотримають субсидію. Проте це не відповідає дійсності: субсидії нараховуються споживачам на особові рахунки у повному обсязі, навіть тоді, коли держава затримує гроші. І станом на сьогодні держава повністю погасила заборгованість минулого року по субсидіях, доповіла віце-мер з фінансів Тетяна Неіленко.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.