У Кременчуці тарифи ще вищі, ніж у тих містах, які навів у прикладах прем’єр. Виняток хіба що місто Сміла - там найвищий тариф в Україні
Сьогодні, 5 березня прем’єр-міністр Володимир Гройсман провів селекторну нараду з мерами міст. Відео виступу Гройсмана – на його сторінці у Фейсбук.
Зокрема, він нагадав, що вартість тепла та гарячої води залежить від ефективності роботи місцевої влади. Зокрема, від технологій виробництва, мінімізації втрат, обліку й енергозбереження, а не лише від ціни на газ. Він нагадав, що ціна на газ для теплопостачальних організацій – однакова, проте у містах є серйозна різниця щодо вартості тепла в одних містах та в інших. Хоча децентралізація дала містам рівні можливості щодо впровадження заходів енергозбереження.
Гройсман навів кілька прикладів, як саме коливається вартість 1 гКал тепла в різних містах:
- До чого тут ціна газу? Що для Луцька, що для Івано-Франківська ціна газу однакова!...Але при однаковій ціні на газ маємо різницю 30-40% на вартість тепла. Я розумію, що різниця може бути, тому що в кожному місті технології виробництва тепла різні. Але в мене питання не про те: а що зробили місцеві власники теплокомуненерго? Адже 99% теплокомуненерго належить кому? Муніципалітетам. – підсумував Володимир Гройсман.
У наведених ним прикладах немає Кременчука, лише обласні міста. Проте у місті ми маємо ще вищі тарифи, ніж у наведених прикладах. Так, тариф комунального підприємства «Теплоенерго» складає 1949, 29 грн за 1 Гкал, а вже підприємство провело чергові «відкриті слухання» і хоче по 2 112, 17 грн за 1 Гкал тепла. Перевершило Кременчук хіба що місто Сміла – там тариф на тепло найбільший в Україні – 2310,41 грн/Гкал.
У лютому «Полтаваобленерго» виставило рахунки за тарифом 1538,19 грн за гігакалорію тепла. Проте виконком уже підвищив тарифи й цьому теплопостачальному підприємству, і з 2 березня вони складають 1894,74 грн, і керівництво «Полтавообленерго» оголосило про намір підвищити тарифи до 2041,01 грн за 1 Гкал через те, що комунальне «Теплоенерго» підвищує ціну на транспортування.
Гройсман нагадав мерам міст про заходи з енергозбереження. Так, за його даними 12,5 млрд грн у минулому опалювальному сезоні було спрямовано на підготовку до зими. Але на мережі, водогони, котельні та мережі із цієї суми було витрачено лише 3 млрд грн.
- Має бути абсолютно чітка стратегія, як мінімізувати споживання дорогого (на превеликий жаль) газу для виробництва якісного тепла, щоб люди у своїх рахунках бачили менші цифри, ніж вони бачать сьогодні, - зазначив прем’єр.
За його інформацією, втрати на виробництві та транспортуванні тепла – 15%, а відтак люди платять за «діряві труби, за неутеплені підвали, відсутність засобів обліку».
Гройсман також закликав мерів міст запровадити облік тепла в кожному будинку.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.