Представниця ГО «Європейський клуб» Лариса Гориславець дослідила, хто і в який спосіб заробляє на святах у Кременчуці. Свій пост вона розмістила на особистій сторінці у Фейсбук та на сторінці проекту «Декларатор», який займається питаннями доступу до публічної інформації та аналізом публічних закупівель. До посту додані фото та скрини документів.
Зокрема, «Декларатор» нагадує, що на останній сесії міськради депутати не ухвалили проект рішення про те, щоб знизити пороги закупівель. Усі закупівлі, про які йдеться нижче - допорогові, тобто проходили без конкурсу. Укладалися прямі договори.
Як свідчать дані про укладені договори порталу публічних фінансів ProZorro, концертним бізнесом у місті займаються Андрій Нападайло, який суміщає підприємницьку діяльність з посадою директора комунального закладу культури «Міський парк культури і відпочинку «Придніпровський», та його дружина Оксана Нападайло. Обидва зареєстровані ФОПами. Закон не забороняє директору парку займатися підприємництвом.
Так, у 2018 році Оксана Нападайло уклала кілька договорів із місцевими розпорядниками бюджетних коштів на суму понад 1,2 млн грн. Усе - концертна діяльність і подібна діяльність. Андрій Нападайло у 2018 році теж уклав угоди на суму 875 тис грн.
Ще на півмільйона у 2018 році - це 5 договорів із київським ФОПом Артуром Феколіним. Лариса Гориславець звернула увагу, що телефон київського підприємця чомусь співпадає із телефонами Андрія Нападайла та Оксани Нападайло.
І взагалі, інші міські ради чомусь укладали з ФОП Феколін якісно інші договори, ніж ті, що ми бачимо у Кременчуці. Бо в нас, на відміну від інших міст, не зрозуміло, які ж саме концертні послуги надав підприємець. І це взагалі характерно для кременчуцьких договорів про свята. Чому ми не можемо бачити конкретні послуги у кременчуцьких договорах? Ось як в договорі з Кам'янською міською радою.
О боже! У мене починають капати сльози! Та я за 2 роки ні жодного разу не бачила, щоб в кременчуцьких договорах про свята писалося щось подібне: прізвище артиста, тривалість виступу. І тому я була щиро здивована, що в кременчуцьких договорах із Феколіним нічого такого не спостерігається. Просто 5 договорів на концертні послуги на півмільйона гривень.
Можливо, відповіддю на моє розчарування є той факт, що в договорах із Феколіним такий самий телефон постачальника, як і в договорах Оксани Нападайло? І в Андрія Нападайла? Ніби виходить, що це і є один постачальник... Три в одному», - пише Лариса Гориславець.
Ще один підприємець, який нещодавно почав обслуговувати кременчуцькі свята - ФОП Артур Ісакієв, який зареєструвався 5.02.19 року, а вже через тиждень управління культури виконкому підписало з ним три договори на проведення свят протягом року на 265 тис грн.
Через місяць уклали ще три договори з виконкомом на свята протягом року на 150 тисяч гривень. У сумі - знову майже півмільйона.
У мережі Фейсбук Лариса Гориславець знайшла спільне фото Андрія Нападайла та Артура Ісакієва, зроблене ще в 2017 році.
Ліворуч Артур Ісакієв, посередині - Андрій Нападайло
ГО «Європейський клуб» не вперше досліджує витрати на свята у місті та способи обходу тендерів. Так, у 2017 році виявили, що гроші на святкування Дня міста розпорошили на три парки: Придніпровський, «Парк Миру», «Крюківський». За заявою активістів ГО поліція відкрила кримінальне провадження, розслідування триває й досі. Тим часом, заробляння на святах схоже на нову схему. Навряд чи за нею стоїть простий директор парку і підприємець за сумісництвом.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.