Наприкінці весни – на початку літа до Кременчука приходить сезон полуниці. Мабуть, кожен кременчужанин поспішає купити та поласувати нею, але як багато ми знаємо про цю, здавалося б, таку звичну ягоду? Тож, давайте розберемося, як слід обирати, їсти та заготовлювати полуницю та що у ній такого корисного.
Як виявилося, батьківщина полуниці – Південна Америка, а в Європу її завезли наприкінці XVIII століття. Полуничка – улюблені ласощі дорослих та дітей, а найголовніше, вона є справжньою скарбницею вітамінів та мікроелементів. Що ж такого корисного у червоній ягідці?
Але поряд із корисними властивостями, червона ягода має і деякі застереження щодо вживання, тому зловживати нею не можна:
Ранні сорти не рекомендують дітям до 7 років, це стосується вагітних та годуючих жінок і людей з хворобами шлунково-кишкового тракту.
При виборі полунички треба бути уважним та обережним, адже «особливо хитрі» продавці призвичаїлися підфарбовувати незрілі ягоди для кращого товарного вигляду. «Лакмусовим папірцем» служить аромат цього продукту, він має бути сильним та глибоким. Фахівці радять не купувати багато червоної ягоди за один раз та вживати її невеликими порціями, з інтервалом між стравами.
Перед вживанням важливо добре мити полуницю, щоб уникнути алергії на пилок та зараження паразитами. Найкращий науковий спосіб – обробляти ягоди озоном, та в домашніх умовах ми такої змоги не маємо. Ранні сорти полуниці погано зберігаються, тому їх краще не тримати у холодильнику більше 1-2 діб, адже нітрати в ягодах можуть перетворитися на канцерогени.
Безумовно, більшість з нас бажає отримати корисні продукти до свого столу якомога раніше, але не слід забувати, що у ранніх фруктах може бути багато хімікатів для більш швидкого дозрівання, а вони в свою чергу призводять до токсичного ураження печінки та нирок. Тож, пам’ятаємо: найкорисніше – це те, що дозріло природним шляхом.
Усі ми звикли їсти червону ягоду з цукром, але, як виявилося, це не надто корисно, бо цукру в нашому організмі і так вистачає. Кислоти в полуниці вступають в реакцію з емаллю зубів та подразнюють стінки шлунку. Але є вихід – вживати ягоди полуниці разом з кисломолочними продуктами, такими як сметана та сир. Ці продукти створюють своєрідну «плівку», котра захищає від шкідливого кислотного впливу. А найкращий рецепт щодо частування: полуниця зі сметаною та невеликою кількістю меду.
Якщо хочеться «розтягнути задоволення» надовго, радять заморожувати полуницю невеликими порціями, а після розмороження одразу з’їдати. На жаль, у вигляді джему ця ягода втрачає більшість корисних мікроелементів.
Завжди треба брати до уваги, що сезон полуниці – близько 4 тижнів, саме у цей період вона найкорисніша.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.