У Кременчуці провели міжнародний екологічний форум «Екологія міста». У ньому взяли участь представники Кременчуцької міської ради, науковці з Кременчуцького національного університету ім. Михайла Остроградського, канадські експерти та представники Проекту ПРОМІС.
Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) — це проект, метою якого є покращення розвитку українських міст (зокрема й у сфері екології). Його впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів, а фінансує Міністерство міжнародних справ Канади. Географія проекту — 4 регіони та 16 міст України, у тому числі Кременчук.
На початку зустрічі заступник міського голови Дмитро Кравченко розповів про ціль проведення екофоруму:
У програмі форуму були наступні питання:
Професор КрНУ Сергій Сергієнко, проректор з науково-педагогічної роботи і новітніх технологій в освіті, зазначив, що загальна сума науково-дослідних робіт з екологічних питань у Кременчуці за останні роки склала 800 тисяч грн. Він додав, що за підтримки міської влади Національний університет ім. Остроградського співпрацює з підприємствами міста, у екологічному аспекті можна виділити такі вагомі проекти:
Багато уваги на зустрічі приділяли питанням стратегічно-екологічного оцінювання (СЕО) — це перевірка державних проектів, планів та програм на екологічні ризики для довкілля перед тим, як їх почнуть запроваджувати у життя. Таке оцінювання може проводитися як на локальному, так і на національному рівнях, коли узгоджується діяльність України з країнами-сусідами (наприклад, у питаннях атомної енергетики, користування водними ресурсами тощо). Ця практика прийшла з європейських країн, де перш ніж запровадити проект, його узгоджують з місцевою владою, бізнесменами, громадою. Перші реальні досягнення у напрямку СЕО в Україні: будь-хто може дізнатися в Інтернеті, які плани та програми є у державних органів, подібна інформація стала доступною.
Важливим моментом екофоруму стала інформація про те, що Кременчук буде першим в Україні містом, у якого з'явиться екологічний паспорт. Його розроблять Асоціація міст України та консультанти з екології Проекту ПРОМІС спільно з керівництвом Кременчука. За словами координатора Проекту ПРОМІС в Асоціації міст України Володимира Нижника, це буде перший подібний екологічний паспорт в Україні.
У структурі паспорту виділять наступні складові:
Такий паспорт дасть можливість виявити екологічні потреби Кременчука, щоб потім знайти шляхи їх вирішення. На базі екологічного паспорту Кременчука створять методичні рекомендації, які стануть прикладом для інших міст нашої країни.
Згодом в планах Проекту ПРОМІС є запровадження у Кременчуці та інших містах, на які розповсюджується діяльність Проекту, циркулярної економіки — це перспективний напрямок, який зараз має велику популярність в Європі. Там у нього вкладають значні інвестиції. Його суть полягає в тому, щоб повторно переробляти відходи. Це дає змогу виготовляти товари для вжитку без залучення додаткової сировини і дозволяє скоротити кількість сміттєзвалищ, а також створити нові робочі місця.
*Асоціація міст України — всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування, що представляє позицію та захищає інтереси місцевого самоврядування, веде від імені громад діалог з органами державної влади на всіх рівнях. До неї входить 80% територій України.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.