Лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку КДЦ КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» Ольга Литвиненко
Ольга Литвиненко, лікар-гінеколог дитячого та підліткового віку «Кременчуцька міська дитяча лікарня» розповіла, хто з кременчужанок у зоні ризику.
Ущільнення в грудях, відчуття розпирання, важкості перед місячними - ознака фіброзно-кістозної мастопатії.
Мастопатія - доброякісна пухлина. Вона викликана тим, що здорова тканина молочної залози заміщується більш твердою сполучною тканиною, кістами. За статистикою, її знаходять у 30-60% жінок. Вона перш за все пов'язана з гормональним дисбалансом в жіночому організмі. Також часто вона буває у «пізніх» матерів, у тих жінок, які менше 5-и місяців годують дітей грудним молоком.
Як правило, для виникнення мастопатії необхідна наявність 2-3 факторів.
Фіброзно-кістозна мастопатія не перероджуються в рак молочної залози, однак це не означає, що вам треба з полегшенням видихнути й не думати про проблему. Все одно треба щорічно обстежуватися у гінеколога і мамолога та проходити ультразвукове обстеження молочних залоз або робити мамографію (перше дослідження зазвичай призначають жінкам до 40 років, друга - після 40).
Особливо важливо бути уважною до таких симптомів, як виділення з молочних залоз, ущільнення, зміну форми грудей, втягнутий сосок, зміна шкіри. Коли приймаєте душ, проводьте самообстеження грудей: зімкнутими вказівним, середнім і безіменним пальцями лівої руки прощупайте круговими рухами праву молочну залозу, і навпаки.
Обстежте також пахви на предмет ущільнень. Адже діагностований на початкових стадіях рак молочної залози виліковується в 90% випадків.
Треба намагатися не допускати застою лімфи в тканинах молочної залози - це буде і профілактикою мастопатії, і раку молочних залоз. Займайтеся плаванням, аквааеробікою, фітнесом, йогою.
Додайте до свого щоденного комплексу гімнастики вправи на розвиток плечового поясу. Не допускайте, щоб бюстгальтер здавлював груди. Вибирайте моделі без кісточок і з натуральної, добре дихаючої тканини. Ніколи не засмагати топлес.
Намагайтеся виключити зі свого раціону жирні й калорійні продукти, копчення і соління. Їжте більше свіжих фруктів і овочів, багатих на вітаміни й клітковину. І стежте за своєю вагою, адже ожиріння призводить до гормонального дисбалансу в організмі жінки.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.