Завдяки технічним учасникам, які приходять на тендери без документів, переможцем торгів стає потрібна фірма
Нещодавно «ТелеграфЪ» розповідав, як два пов’язані між собою учасника — ПП «Перша українська будівельна компанія» та ФОП Аленькова намагалися розіграти тендер на капітальний ремонт дороги на вулиці Декабристів у Кременчуці.
Департамент ЖКГ відхилив пропозиції обох учасників. Тепер тендер слід проводити заново. Що характерно, ФОП Аленькова навіть не подала необхідних документів на тендер, тобто навіть не збиралася перемагати в торгах, а прийшла на них як технічний учасник. Цього разу схема з використанням технічного учасника (і при цьому, пов'язаного з «конкурентом») дала збій, але раніше успішно спрацьовувала. Ми розповімо вам — як саме. І потрібним учасником була, знову-таки, «Перша українська будівельна компанія».
Працює це так: технічний учасник пропонує вищу ціну, ніж його «конкурент», який має стати переможцем.
Отже, якби у ПП «Перша українська будівельна компанія», яке запропонувало нижчу ціну, не знайшли недоліків у документації, до другого (технічного) учасника тендера взагалі б ніхто не придивлявся. Оскільки так званий етап прекваліфікації (коли документи розглядаються перед аукціоном) Законом «Про публічні закупівлі» (ст. 27) передбачений лише для так званих європорогів: для товарів і послуг - 133 тисячам євро; для робіт - 5150 тисячам євро.
Більш детально, як працює схема, пояснив експерт.
Саме так і було в іншому тендері на комплексний благоустрій території в районі житлових будинків № 40А та 42А на вул. Правобережній, де замовником було КВП «Кременчуцьке міське управління капітального будівництва». «Конкурентом» уже знайомому нам ПП «Перша українська будівельна компанія» було ТОВ «Метизпроммаш» із Кременчука, яке взагалі не подало документи на тендер, лише «намалювало» ціну за свої послуги – звісно ж, вищу ніж у конкурента. Під час аукціону ціну ніхто не знижував. Формально тендер відбувся. Замовлення на 4 млн 118 тис грн отримав улюблений підрядник мерії - ПП «Перша українська будівельна компанія». На нашу думку, це вже накатана схема.
Якщо придивитися уважніше, то й тут між двома «конкурентами» теж знаходимо зв’язки – як у матрьошці. Так, ТОВ «Метизпроммаш» має спільний телефон зі світловодським ПП «Сивирам-Ойл». Натомість ПП «Сивирам-Ойл» має спільну адресу з ТОВ «Науково-виробничий центр «Альянс-Експерт». І в контактах цього світловодського «Альянсу» - такий самий мобільний номер телефону, як і в нашого переможця тендера - ПП «Перша українська будівельна компанія».
Схема побудована за даними аналітичної системи YouControl
До речі, «Метизпроммаш» двічі ходив на той самий тендер на благоустрій території на вул. Правобережній (першого разу він не відбувся, бо дискваліфікували всіх учасників) – і двічі ходив без документів. Перший раз підприємство надало лише пропозицію, а не весь необхідний пакет. Другий раз - документи взагалі відсутні. «Совпадєніє»?
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.