Кременчуцький легкоатлет розповів про те, що закордоном можна заробляти на улюбленій справі - біг на великих дистанціях, відновлення в горах та улюблені місця для бігу в рідному місті
Кременчуцький легкоатлет Дмитро Мусіятченко підкорює не лише українські, а й польські доріжки. Основною дистанцією Дмитра є 10 кілометрова дистанція, хоча й підкорює півмарафон. Так нещодавно у Львові відбувся чемпіонат України з бігу на 10 км.
Кременчужанин Дмитро Мусіятченко став третім серед чоловіків, пробігши дистанцію за 30:11 хв. Чемпіоном тут став Дмитро Сірук з Рівненщини (час 29:59), друге місце у Василя Коваля з Житомирщини (час 30:04). Напередодні Дмитро підкорив півмарафон у Житомирі, де також взяв нагороду.
Дмитро поділився з «Телеграфом», що в основному стартує в Польщі, проте в Україні почали проводити більше пробігів, і вони за якістю нічим не гірші ніж закордонні забіги. Організація змагань Дмитру дуже сподобалася, навіть була грошова нагорода, так як практикують на закордонних змаганнях.
Дмитро Мусіятченко поділився де проводить тренування, адже не жодна траса або доріжка підходить для щоденних тренувань.
- Закордоном за рахунок спорту можна жити, якщо в тебе є розряд кандидат в майстри спорту. Якщо в тебе розряд менше - гроші в основному будуть йти на внесок, процент менеджеру, житло й харчування. Наприклад, на дистанції в 10 км з часом 30.10 - 30.40 хвилин можна заробляти кошти. Якщо показник 32 хвилини, то виходив в нуль.
Я теж розпочинав з 32-33 хвилин й при цьому нічого не заробляв. Коли почав швидше бігати й почав отримувати фінанси.
У нас дуже важко спортсменам, тому багато хто виїжджає закордон у Польщу. На різних стартах в Польщі зустрічаєшся з українцями. У поляків простіше: у них є бази, інфраструктура, й клуби які фінансують спортсменів. Більшість з них рахуються в арміях й отримують хороші кошти лише беручи участь у змаганнях. Туди можна потрапити майстрам спорту міжнародного класу, або учасник олімпійських ігор, або призер Європи та входити у ТОП-20 - ТОП-50. Не багато наших хлопців там рахується. В основному, відсотків 90, їдуть у Польщу на старти для заробітку.
Наприклад, я за рахунок бігу живу. Коштів вистачає й на проживання й поїхати на збір. Я буваю на зборах в горах двічі за рік, як в Україні так і в Польщі, в залежності від бажання. У горах необхідно проводити збір, щоб набиратися здоров'я й закласти силову базу. Перед цим проходжу повне медичне обстеження, раджуся з тренером щодо навантажень в умовах кисневого голодування.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.