У приміщенні Кременчуцького ОМВК, ТВО військового комісара Кременчуцького ОМВК майор Мирослав Волков поспілкувався з журналістами щодо початку призову на строкову військову службу.
З 1 жовтня розпочався черговий осінній призов громадян України 1992-2001 року народження на строкову військову службу до Збройних сил України, який буде проводитись до кінця листопада 2019 року.
Одне з головних питань, яке хвилює строковиків та їх батьків вже не одну призовну компанію – чи відправлятимуть новобранців служити в зону ведення бойових дій?
Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014, військовослужбовців строкової служби до виконання завдань в зоні бойових дій залучати заборонено.
Терміни проведення призовної кампанії на строкову військову службу визначаються щорічно Указом Президента України. На 2019 рік встановлені такі дати: весняний призов (який вже відбувся) - з 1 квітня по 30 травня. Осінній - призначений на період з 1 жовтня по 30 листопада.
На строкову службу призивають осіб від 18 до 27 років.
Термін перебування на строковій службі збільшився. Для тих, у кого немає вищої освіти, - до 18 місяців (раніше було 12 місяців). А тi, хто має диплом про повну вищу освіту – диплом магістра або спеціаліста, служитимуть 12 місяців.
Згідно з законом, призовники, які отримали повістку з військкомату, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, вказаний у ній. Треба пам’ятати, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Це теж прописано в законі. Тобто, коли оголосять про початок нового призову в армію, військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.
Не з’явитися можна лише через поважні причини. До них зараховують: стихійне лихо, хворобу призовника, смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини. Інші причини не вважаються вагомими і можуть бути розцінені, як ухилення від армії.
В Україні за порушення законодавства про військову службу передбачена адміністративна і кримінальна віповідальність. В якості адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції, передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Кримінальна відповідальність настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років. В більшості випадків таке покарання є умовним, але судимість буде. Яка відповідальність за ухилення від призову в армію?
Треба зауважити, що всі, хто має законні підстави для відстрочки, можуть отримати її без проблем. Головне - прийти до військкомату та надати пакет документів, які підтверджують це право. І відстрочку нададуть. Є декілька видів відстрочки: за сімейними обставинами, за станом здоровя, для здобуття освіти, пов’язана із продовження професійної діяльності.
Відстрочка надається також особі, якій повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення або стосовно яких кримінальна справа розглядається судом - до прийняття відповідного рішення.
Для деяких призовників строкова служба може стати початком кар’єри, адже не всім одразу вдається вступати до вузів. Служба в армії – гарна альтернатива. Якщо з 18 років, то за контрактом. Призовник отримуватиме зарплатню, пільги, за бажанням зможе продовжити службу, вступити до військової академії тощо.
В службі в армії можна знайти багато переваг. Якщо дозволяє стан здоров’я, є бажання – цей обов’язок виконати варто.
Також приділено особливу увагу стосовно призову на військову службу за контрактом до 58 омбр, ДШВ, 72 омбр та 1-ї танкової бригади.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.