На Полтавщині показали метелика бражника берізкового, якого у науково-дослідному відділі називають «маленьким колібрі». Про це інформує Національний природний парк «Пирятинський» у фейсбуці.
Цей нічний метелик володіє чудовими льотними якостями та здатен долати значні відстані. Він може літати зі швидкістю близько 50 км/год, а за попутного вітру й гарній погоді збільшувати її у 2 рази.
Метелик досить великих розмірів. Розмах крил 80-130 мм. Довжина хоботка досягає 80-100 мм. Передні крила забарвлені нерівномірно від світло-сірого до темно-сірого і сіро-коричневого кольору. У центрі передніх крил проходять дві дуже тонкі чорні лінії. Забарвлення задніх крил може варіюватися від жовтувато-сірого до сірого кольору. У їх основи помітно розмиту темну пляму й злегка зігнуті поперечні смуги. На черевці рожеві кільця, що перетинаються сірою смужкою, яка йде від голови і проходить через усі сегменти черевця.
Тривалість життя метелика берізкового бражника 1-2 місяці. Самці знаходять самок по запаху. Спарювання починаються після опівночі й тривають до ранкової зорі.
Щороку метелики мігрують з південних регіонів на північ, досягаючи Скандинавії та навіть Ісландії. Взимку метелики, які не мігрують, впадають у сплячку. Навіть не харчуються – температура падає, метаболізм сповільнюється і вони засинають, як борсуки, єноти, ведмеді. До речі, метелики зимують на різних стадіях: одні види – у яйці, інші види – у вигляді гусениці, окремі – як лялечка і метелик.
Метелики охоче летять на світло, тому чимало їх гине на автострадах від зіткнення з автомобілями.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.