Чому ніколи не пізно розпочати займатися дзюдо та коли оптимально розпочати фізичні навантаження для загального розвитку
Віцепрезидент спортивного клубу «Кремень Дзюдо» та тренер Віталій Середа розповів, коли краще віддавати дитину у спортивну секцію, зокрема на дзюдо.
Unicef визнав дзюдо найуніверсальнішим видом спорту для тих, хто робить перші кроки в спорті.
Офіційно Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров’я дозволено займатися спортом дітям із 6 років й плюс/мінус два роки, тобто віддати дитину на дзюдо можна з 4-х років.
Яскравий приклад того, що ніколи не пізно розпочати займатися дзюдо – Єлизавета Каланіна. Єлизавета у 14 років прийшла на дзюдо й зараз вона - призерка чемпіонату Європи, й має всі шанси змагатися на Олімпійських іграх у Токіо.
Вгадати, в якому віці дитина краще проявить себе важко, все одно буде докладено колосальних зусиль та праці, якщо дитина хоче досягти певних результатів.
Для дітей кожної вікової категорії розрахована певна тренувальна програма.
- Раджу розпочинати тренування з 4 років. Дзюдо – це не лише набуття фізичної форми та загартовування. Дзюдо формує всебічну, гармонійну особистість із безліччю інтересів, прагнень і бажанням досягати успіхів. А для дітей дошкільного віку заняття дзюдо допоможуть підготуватися до школи й сформувати у них терплячість та вміння самоорганізації.
Для мотивації найменших спортсменів ми у «Кремень Дзюдо», єдині в Україні, проводимо всеукраїнський турнір Kremen cup під егідою Федерації. Тут юні спортсмени змагаються за «хвостик». Для дітей ми проводимо змагання в ігровій формі із залученням аніматорів.
Дивлячись на наш турнір, тренери з інших міст почали переймати досвід і проводять змагання клубів. Діти, змагаючись, бачать ціль і результати, щоб продовжувати тренування. Самі ж тренування на 1-1,5 години відлучають дітей від ґаджетів і вони отримують фізичні навантаження.
Вплив фізичної активності на дитину є багатогранним:
З цього року Федерація дзюдо України та Міністерство освіти та науки підписали меморандум і створили програму. Тепер дзюдо входить у модуль фізичної культури та спорту. Дзюдо у нас наближається до європейських та світових тенденцій, коли дзюдо викладають у садочках та школах. Тепер у нас вчитель може включити дзюдо у модуль на рівні з баскетболом, волейболом, футболом, гімнастикою. В європейській практиці дзюдо викладають як окремий предмет, наприклад, у Болгарії, Туреччині, Франції, Англії та Японії.
Завдяки цій програмі вчителі фізкультури можуть відкривати секції дзюдо у себе в школах, районах та селах, що успішно реалізував спортивний клуб «Кремень Дзюдо» цього року і відкрив чотири зали у Кременчуцькому районі.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.