Незважаючи на велику кількість інформації у ЗМІ щодо небезпеки нітратів, в Україні продовжують реєструвати випадки отруєння дітей раннього віку з летальними випадками, інформує Кременчуцьке управління Держспоживслужби в Полтавській області.
У мережі комунального водопроводу їх рівень вже кілька років коливається в межах від 2 до 4 мг/дм? при нормі 50 мг/дм?. Щодо колодязів, розташованих в багатоповерховій забудові міста, то тут ситуація набагато гірша: подекуди рівень вмісту нітратів перевищений більше ніж в 4 рази.
За результатами досліджень виявлено, що 41% з працюючих колодязів міста не відповідають вимогам санітарних норм по вмісту нітратів. Рівень нітратів у деяких колодязях сягає 213,0 мг/дм3.
Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко попадають в кров і розносяться по всьому організму. Безпечною для людини є доза 150-200 мг нітратів на добу, а токсичною – більша за 600 мг.
До ознак отруєння нітратами відносять:
У важких випадках можуть спостерігатися судоми, втрата свідомості, коматозний стан.
Особливо небезпечна вода, отруєна нітратами, для дітей у перші місяці життя. Так, якщо дитячу суміш для немовляти розвести водою, що містить 80-100 мг/л нітратів, у неї може виникнути гостре отруєння. А тривале вживання такої води та овочів призводить до хронічної нітратної інтоксикації.
Наслідками таких отруєнь можуть стати захворювання печінки та жовчовивідних шляхів, гепатит, хронічний гастрит, дистрофічні зміни в серцевому м’язі, порушення функції нирок, зниження працездатності та розумової активності.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.