Біля центрального входу до адміністративно-побутового корпусу №1 Чорнобильської АЕС встановили скульптуру працівнику атомної електростанції, уродженцю Лубенського району Олександру Лелеченку. Урочисте відкриття відбулося у річницю чорнобильської трагедії 26 квітня. Про це повідомив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.
Ескіз скульптури, яка встановлена на території ЧАЕС, розробило кілька років тому об’єднання майстрів мистецтв України. На його основі силами працівників Чорнобильської атомної станції відтворили скульптурну композицію.
Як розповіли в Центрі організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження, 26 квітня 1986 року, коли восьма турбіна зупинилася вночі під час вибуху, Олександр Лелеченко власноруч відкачав легкозаймисті речовини з сьомої та восьмої турбін. Тричі ходив в електролізерну, яка знаходилася поруч із завалом, щоб відключити подачу водню до аварійних генераторів та по коліно у високоактивний воді він намагався дати напругу на живильні насоси. Зробив це вручну, адже вийшли з ладу всі системи, і запобіг поширенню вогню на неушкоджені енергоблоки. Його забирали до медичної частини №126, що у Прип’яті, але після надання медичної допомоги він звідти знову пішов на ЧАЕС.
За особисту мужність і самопожертву, проявлені в ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, Олександр Лелеченко нагороджений посмертно відзнакою Президента України – хрестом «За мужність» у 1996 році. У 2006 році йому присвоєно звання Герой України.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.