1 вересня стартував соціальний проєкт – сертифікати на отримання послуг з неформальної (позашкільної) освіти для маленьких кременчужан. Кожна дитина віком від 3 до 17 років в перший день навчального року отримала за основним місцем навчання такий сертифікат.
Мерія міста пояснила, що з ним робити та яка його функція. Сьогодні в Кременчуці існує 19 комунальних закладів позашкільної освіти. Більше 11 тисяч юних кременчужан відвідують різноманітні гуртки та секції. Послуги з позашкільної освіти в комунальних закладах Кременчука (крім мистецьких шкіл) є безкоштовними для дітей, проте їх вартість сплачується з місцевого бюджету.
Введення сертифікатів на отримання послуг з позашкільної освіти – це крок на шляху спрямування «коштів за дитиною». У майбутньому фінансуватися будуть ті гуртки та секції, у які прийдуть діти. Сертифікати створять конкуренцію між неформальними освітніми програмами, щоб дітям було цікаво і корисно проводити вільний від навчання у школі час, а ще й отримати вміння та навички, які є актуальними у сучасному світі. А цього року, як і минулого, сертифікати потрібні для аудиту гуртків та секцій, аби визначити рівень їх затребуваності.
Акредитувати свої програми з неформальної освіти можуть не тільки комунальні позашкільні заклади, але й фізичні особи-підприємці, громадські організації тощо. Цього року фінансування отримують три провайдери, які є некомунальними закладами, що перемогли у конкурсі:
Ці заклади будуть щомісячно отримувати відшкодування з місцевого бюджету у розмірі 300 грн на дитину. У майбутньому фінансуватимуть провайдерів неформальної освіти незалежно від організаційно-правової форми їх діяльності, а тільки в залежності від кількості сертифікатів, які принесуть в гуртки та секції діти, щоб займатися цікавими їм справами.
З переліком акредитованих програм неформальної освіти можна ознайомитися ТУТ.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.