Спортсменку підтримала величезна команда однодумців, від родини, спортсменів-бігунів до колективу магазину «Роксолана»
Кременчуцька спортсменка Ольга Гонтар змагался в BMW BERLIN-MARATHON, перший в її життті мейджор-марафон*. Ольга стала першою жінкою у Кременчуці, яка підкорила мейджор-марафон.
Ольга Гонтар здолала марафон (42 км) за 3.41.07. Вона на дистанції фінішувала 703-ю серед 6366 жінок та 144 з 922 жінок вікової категорії 35-40 років.
Ольга розповіла, що ще у 2018 році після 2-х марафонів їй прийшла шалена думка - чому б не спробувати пробігти мейджор. Охочих туди потрапити набагато більше ніж місць, й отримати цей омріяний квиток можна лише якщо ти швидкий бігун або брати участь в лотереї. Наступного року кременчужанка взяла участь у розіграші виграла, проте через карантин забіг у 2020 році скасували.
У день старту, коли Ольга Гонтар йшла на забіг, незнайомі люди підходили й бажали їй удачі.
- Взагалі такої підтримки не зустрічала ні на одному старті в Україні. 42 км ти біжиш в "коридорі" з людей, які плескають, кричать, шумлять, тримають плакати. Десь їх більше, десь менше, але, але і 50 метрів не було, щоб не чути музику від оркестрів, барабанів і колонок, які не бачити посмішок і не чути підбадьорювання.
Стартувала я аж в 4-й хвилі на годину пізніше старту лідерів. Хоча в цьому році учасників було вдвічі менше, ніж зазвичай, лише 25 тисяч, зазвичай їх близько 50 тисяч, мене просто приголомшила така кількість. Ти в густому різнобарвному натовпі, і все марафонці! Це відчуття не передати!
Стояла на старті і думала про довгий шлях, який привів мене сюди, про людей які мені допомагали і підтримували, про тих хто переживає за мене.
І ось "Полетіли!". Я завжди вголос кажу це собі на старті. Маршрут Берлінського марафону побудований в 1 коло по центральній частині міста. Біжиш від однієї пам'ятки до іншої. Берлін неймовірно гарне місто, незвичайний, просто вражає своєю величчю і одночасно спокоєм. Дуже зелений, світлий і просторий. Я закохалася в нього остаточно і безповоротно!
Я дуже хотіла пробігти цей марафон добре. Поставила перед собою мету 3:35:00. Це кваліфікаційний для най-най-мейджорів - Бостонський марафон, один з найстаріших і найпрестижніших марафонів,
найбажаніший з мейджорів для бігунів всього світу. В цей час я не змогла вкластися, але зрозуміла що це реально для мене зробити в найближчому майбутньому.
Звичайно ж я хотіла добре пробігти, готувалася і налаштовується, але це не було першочергово. Головним бажанням було туди потрапити, пробігти мейджор, отримати кайф від самої участі.
Може це буде зовсім вже нескромно, але я перша кременчужанка пробігла мейджор. Після мене обов'язково будуть ще, а я була першою. І це була окрема радість і гордість за моє місто.
Треба вірити у свої сили, у свою удачу! Треба мріяти! Мріяти по крупному! Мрії мають властивість збуватися! У мене вийшло - значить і у вас вийде!
А ще, ніколи не здавайтеся! Навіть якщо на марафоні мрії ти на 18-му км повернула ногу, і плачеш від болю і образи. Вставай і біжи далі! Адже стільки людей хворіє і переживає за тебе!
На фініші, пробігаючи Бранденбурзькі ворота, в момент щастя від того, що збувається мрія, у мене виступили сльози. Сльози радості від того що я змогла пробігти черговий марафон, сльози полегшення від того що ця довга дистанція закінчилася, сльози гордості за себе, сльози смутку від того що це все сталося так швидко і закінчилося, сльози захоплення від усвідомлення величезних масштабів для мене відбувається. Я пробігла Берлінський марафон! Це було неймовірно!, - додала кременчужанка Ольга Гонтар, яка першою серед жінок у нашому місті підкорила мейджор.
*World Marathon Majors - найпрестижніша серія збігів в світі. Починаючи з 2006 року вона проходить щорічно і на сьогоднішній день складається з так званої великої шістки: Лондонського, Бостонського, Берлінського, Чиказького, Нью-Йоркського і Токійського марафонів. Потрапити хоча б на один з цих стартів мріє кожен відданий шанувальник бігу, але зробити це не так вже й просто.
Берлінський марафон
Офіційна назва: BMW Berlin-Marathon.
Максимальна кількість учасників: 50 тис.
Як попасти? Брати участь в лотереї; за допомогою благодійності або туроператора; пройти кваліфікацію.
Берлінський марафон - найпростіший з точки зору логістики. Він проводиться з 1974 року, зазвичай в останні вихідні вересня. З 2003 року бігуни фінішують в центрі німецької столиці, біля Бранденбурзьких воріт. До слова, в Берліні було поставлено більшість світових рекордів на марафонській дистанції.
Інформація
Користувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.